Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Sapura Secured Technologies łączy TETRĘ z APCO P25

Sapura Secured Technologies łączy TETRĘ z APCO P25

Wielokrotnie nagradzana innowacja malezyjskich inżynierów pozwoliła tamtejszej policji na bezpośrednią łączność radiową z 14 agencjami rządowymi. Firma Sapura Secured Technologies stworzyła Jednokanałowy Most Audio (Single Channel Audio Bridge, SCAB), łączący cyfrowy system łączności radiowej RMPNET ze Zintegrowaną Rządową Siecią Radiową (GIRN), wykorzystywaną przez 14 agencji rządowych.

31 lipca br. ruszył pilotażowy projekt umożliwiający wspólne patrolowanie Międzynarodowego Portu Lotniczego Kuala Lumpur przez policję i wojsko. Pozwala on także na współdziałanie z innymi agencjami korzystającymi z GIRN, a mianowicie urzędem celnym, urzędem imigracyjnym, służbami ratownictwa i straży pożarnej oraz z przedsiębiorstwem Malaysia Airports, zarządzającym malezyjskimi lotniskami.

Podkomendant policji w malezyjskim stanie Selangor, Datuk A. Thaiveegan, powiedział, że bez SCAB policja nie jest w stanie komunikować się z żołnierzami prowadzącymi wspólne patrole.

„Funkcjonariusze muszą skontaktować się z oficerem ze swojego centrum dowodzenia, ten z kolei wywołuje wojskowe centrum dowodzenia, a ono przekazuje wiadomość żołnierzom, którzy mogą nawet znajdować się niedaleko. Jest to bardzo nieefektywny sposób prowadzenia wspólnych patroli. Wdrożenie nowego systemu nie tylko pozwoli policjantom bezpośrednio kontaktować się nie tylko z żołnierzami pełniącymi służbę na lotnisku, ale również z pracownikami innych agencji.”

Dyrektor generalny Sapura Secured Technologies, Mohd Zarif Hashim, podkreślił, że SCAB został nagrodzony złotym medalem na ITEX 2012, międzynarodowej wystawie wynalazków, innowacji i technologii.

Urządzenie to funkcjonuje jako most płynnie łączący dwa lub więcej bezpiecznych systemów łączności aby ułatwiać przeprowadzanie wspólnych działań, rozszerzać możliwości komunikacyjne agencji rządowych oraz pomnażać wartość ekonomiczną poprzednich rządowych inwestycji.”

Mohd Zarif dodał, że SCAB został opracowany w oparciu o wyczerpujące i szczegółowe opinie oraz z myślą o potrzebach użytkowników z wszystkich agencji.

RMPNET wykorzystuje system łączności cyfrowej APCO P25, powszechnie stosowany przez służby bezpieczeństwa publicznego w Ameryce Północnej, natomiast GIRN oparto o system TETRA (Terrestrial Trunked Radio), popularny szczególnie w Europie i Chinach oraz innych krajach.

Sapura wygrała przetarg na GIRN już w 2007 roku, lecz malezyjska policja zdecydowała się nie wdrażać tego systemu, tłumacząc się obawami o bezpieczeństwo. Od dwóch lat, kiedy obydwa systemy cyfrowej łączności radiowej stały się w pełni funkcjonalne, policja i 14 rządowych agencji nie były w stanie nawiązywać łączności pomiędzy sobą z racji braku ich interoperacyjności.

Źródło: www.sapura.com.my

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń