Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ruszy przetarg na TETRĘ.

Ruszy przetarg na TETRĘ.

Jak donosi Rzeczpospolita, jeszcze w czerwcu powinien zostać ogłoszony przetarg na wart 500 milionów złotych system łączności dla służb.

System łączności specjalnej dla służb w pierwszej kolejności ma się pojawić w miastach, w których rozegrane zostaną mecze piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. W pierwszej fazie z systemu będzie korzystać pięć podstawowych służb: Policja, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne, Straż Graniczna i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Docelowo system ma objąć około 60 różnych instytucji, w tym – być może – także służby samorządowe. Takie są plany, ale start sieci może się opóźnić, bo resort spraw wewnętrznych nie podjął kluczowych dla przetargu decyzji.

Ogłoszenie przetargu na Tetrę było wielokrotnie przekładane. Już w 2003 roku potentaci branży informatycznej i telekomunikacyjnej – Prokom (dziś Asseco), Computerland (obecnie Sygnity), Tel-Energo i Motorola założyły spółkę Tetra Systems Polska, która chciała zrealizować przedsięwzięcie. Wówczas plany trafiły jednak na półkę, ale inwestycja wróciła wraz z wygraną Polski w wyścigu po turniej Euro 2012.

źródło: Rzeczpospolita Telepolis

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń