Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ruszy przetarg na TETRĘ.

Ruszy przetarg na TETRĘ.

Jak donosi Rzeczpospolita, jeszcze w czerwcu powinien zostać ogłoszony przetarg na wart 500 milionów złotych system łączności dla służb.

System łączności specjalnej dla służb w pierwszej kolejności ma się pojawić w miastach, w których rozegrane zostaną mecze piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. W pierwszej fazie z systemu będzie korzystać pięć podstawowych służb: Policja, Straż Pożarna, Ratownictwo Medyczne, Straż Graniczna i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Docelowo system ma objąć około 60 różnych instytucji, w tym – być może – także służby samorządowe. Takie są plany, ale start sieci może się opóźnić, bo resort spraw wewnętrznych nie podjął kluczowych dla przetargu decyzji.

Ogłoszenie przetargu na Tetrę było wielokrotnie przekładane. Już w 2003 roku potentaci branży informatycznej i telekomunikacyjnej – Prokom (dziś Asseco), Computerland (obecnie Sygnity), Tel-Energo i Motorola założyły spółkę Tetra Systems Polska, która chciała zrealizować przedsięwzięcie. Wówczas plany trafiły jednak na półkę, ale inwestycja wróciła wraz z wygraną Polski w wyścigu po turniej Euro 2012.

źródło: Rzeczpospolita Telepolis

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń