Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze RADMOR wdrożył TETRĘ dla BCT

RADMOR wdrożył TETRĘ dla BCT

BCT, Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni, zakończył wdrożenie i uruchomił nowy system łączności terminalowej oparty na dostarczonym przez RADMOR systemie TetraFlex produkcji firmy Damm Cellular Systems A/S.


Rozwiązanie wdrożone przez RADMOR zastąpiło dotąd używaną technologię łączności opartą na analogowym systemie radiowym.

 

„RADMOR zaoferował BCT kompletny system TETRA o zaawansowanych rozwiązaniach technicznych. System składa się ze sterownika oraz stacji bazowych. Koniecznym uzupełnieniem i najbardziej widocznym z punktu widzenia bezpośredniego  użytkownika są radiotelefony przewoźne i doręczne. RADMOR dostarczył do BCT terminale firmy EADS – bardzo proste i intuicyjne w obsłudze. Przy ich pomocy możliwe jest nie tylko prowadzenie zwykłej rozmowy ale i transmisji danych. Dla odbiorcy takiego jak BCT ważne jest również to, żeby radiotelefony instalowane w trudnych warunkach np. na suwnicach, spełniały swoje zadanie – nie może im zaszkodzić kurz, woda czy upuszczenie na ziemię. Dostarczone radiotelefony spełniają wszystkie te warunki. Cieszymy się, że mogliśmy zaoferować gdyńskiej firmie system, który spełnił wszystkie wymagania. Z racji tak bliskiego sąsiedztwa naszych przedsiębiorstw współpraca i dalsza rozbudowa systemu jest tym łatwiejsza. Apetyt rośnie w miarę jedzenia więc mamy nadzieję, że zaspokoimy wszelkie następne potrzeby BCT jeśli chodzi o łączność cyfrową.” – powiedział Zbigniew Furman, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu RADMOR-u.

Radmor-TetraFlex-Damm-systemWprowadzenie najnowszego standardu łączności radiowej na naszym terminalu przynosi nam szereg niepodważalnych korzyści. Przede wszystkim wykorzystujemy zalety związane z postępującą cyfryzacją systemów komunikacyjnych, korzystamy z systemu sprawdzonego przez wojsko oraz służby publiczne, które zawsze wymagają najwyższego stopnia bezpieczeństwa i niezawodności połączeń. Dodatkowo, jego elastyczna architektura pozwala na adaptację do zmieniających się potrzeb występujących na terminalu kontenerowym. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą RADMOR. Nie tylko w aspekcie dostarczonej już technologii, ale również z powodu dostępu do opieki posprzedażnej i czasu reakcji na ewentualne problemy. W końcu siedziby obu naszych firm dzieli niecały kilometr” – stwierdza Wojciech Szymulewicz, kierownik IT na Bałtyckim Terminalu Kontenerowym.

Wdrożenie systemu TetraFlex (po lewej) jest przykładem bardzo udanej współpracy dwóch polskich firm z województwa pomorskiego. W odpowiedzi na potrzeby zgłoszone przez BCT, RADMOR był w stanie przygotować konkurencyjną i bardzo atrakcyjna ofertę sprzętową, wdrożeniową i serwisową opartą na najnowszej dostępnej na rynku technologii łączności cyfrowej.

Uroczyste oddanie do użytku systemu odbyło się 05 listopada ubiegłego roku.

Informacje o firmie RADMOR.

RADMOR S.A. (Gdynia) to czołowy polski producent sprzętu radiokomunikacji ruchomej UKF FM – RADMOR logoradiotelefonów doręcznych, przewoźnych i stacjonarnych; wojskowych radiostacji osobistych, plecakowych i przewoźnych. Urządzenia umożliwiają budowanie zarówno bardzo nowoczesnych sieci trankingowych np. cyfrowej sieci TETRA, jak i konwencjonalnych systemów dyspozytorskich – wszystko zależy od potrzeb i możliwości finansowych Klienta. 

Firma posiada certyfikaty: ISO (od roku 1998) oraz natowski AQAP (od 2001 roku). Wszystkie urządzenia spełniają wymagania Europejskiego Instytutu Norm Telekomunikacyjnych (ETSI) oraz posiadają Deklarację Zgodności.

Więcej informacji na stronie internetowej www.radmor.com

Bałtycki Terminal Kontenerowy (BCT) sp. z o.o. to gdyńskie przedsiębiorstwo, działające na rynku spedycji morskich, wchodzące w skład międzynarodowej grupy kapitałowej ICTSI. Spółka BCT jest jednym z największych terminali morskich w południowej części Bałtyku. Ze względu na swoje strategiczne położenie oraz największą w Polsce moc przeładunkową przekraczającą 750 tys. TEU* rocznie, jest uznawany za „polskie okno na świat” w dziedzinie transportu morskiego. Od wielu lat pozostaje liderem w swojej branży, niezmienne oferując szybki i profesjonalny przeładunek towarów skonteneryzowanych. Bałtycki Terminal Kontenerowy Sp. z o.o. to nowoczesne i dynamiczne przedsiębiorstwo z wieloletnią tradycją, cieszące się uznaniem, zarówno kontrahentów krajowych jak i zagranicznych oraz światową renomą. BCT to jedna z nielicznych spółek w przemyśle morskim, która z powodzeniem przeszła wolnorynkową modernizację i przestrzega ustanowionego przez siebie ładu korporacyjnego.

Baltycki-Terminal-Kontenerowy-Gdynia

Na zdjęciu z odbioru systemu; od lewej: Marek Cichowski, Szef Biura Obsługi Klienta RADMOR S.A; Zbigniew Furman, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu RADMOR S.A.; Krzysztof Szymborski, Prezes Zarządu BCT i Wojciech Szymulewicz, Kierownik IT, BCT

Na zdjęciu z odbioru systemu; od lewej: Marek Cichowski, Szef Biura Obsługi Klienta RADMOR S.A; Zbigniew Furman, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu RADMOR S.A.; Krzysztof Szymborski, Prezes Zarządu BCT i Wojciech Szymulewicz, Kierownik IT, BCT

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń