Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Relacja z konferencji PMR w Moskwie

Relacja z konferencji PMR w Moskwie

Ponad 200 uczestników przybyło na moskiewską konferencje PMR współorganizowaną przez TETRA MoU. Wśród nich byli przedstawiciele organów ścigania, służb ratowniczych i federalnych, integratorzy systemów PMR  a także przedstawiciele z takich branż jak przemysł wydobywczy (ropy naftowa i gaz)  czy transport. Zapowiedź tej konferencji podaliśmy w artykule pt: TETRA rusza naprzód w Rosji 2010.

Dwudniowa impreza zaczęła się od prezentacji Phila Kidnera z TETRA MoU, który przedstawił aktualną sytuację standardu TETRA na świecie. Phil Kidner przywołał wiele przykładów wykorzystania TETRY w różnych obszarach działalności służb publicznych. Z kolei Maxim Strukalev (Tetrasvyaz) zwrócił uwagę publiczności na koncepcję wykorzystania TETRA jako podstawy do tworzenia zintegrowanych systemów zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego.

Peter Clemons (Teltronic, TETRA MoU) omówił wykorzystanie systemów w standardzie TETRA w sytuacjach kryzysowych, jako przykład podając trzęsienie ziemi na Haiti, gdzie użyto łączności satelitarnej w celu zapewnienia transmisji do stacji bazowej TETRA.

Część prezentacji poświęcona była zastosowaniu systemów PMR do transmisji danych,w tym na przykład obrazów video transmitowanych przez sieć TETRA w metrze w Sankt Petersburgu. Aplikacje, które wykorzystują standard TETRA  do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego   przedstawił Vladimir Gostenina, dyrektor departamentu profesjonalnych systemów radiowych  firmy ROHDE & SCHWARZ, odział Rosja. Szef łączności firmy NIIAS Alexander Verigo mówił o łączności cyfrowej w kolei. Z prezentacji Stephen’a Northcott (Senior Solutions Marketing Manager w regionie EMEA) z Motoroli, uczestnicy dowiedzieli się, dlaczego łączność w standardzie TETRA jest optymalnym rozwiązaniem dla przemysłu.

Galeria zdjęć:


odnett01.jpg odnett01.jpg odnett01.jpg
0009-7.jpg 0011-9.jpg 0012-10.jpg 0015-13.jpg
0018-16.jpg 0019-17.jpg 0021-19.jpg 0031-26.jpg
01_Roger_Dowling_SEPURA_Phil_Kidner_TETRAMoU_Peter_Clemons_Teltronic.jpg 02 Roger Dowling.jpg 03 Ivan Tan Hytera Communication.jpg 04 Stoisko Motoroli Stephen Northcott w tle.jpg

źródło: pmr-conf.ru

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń