Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Relacja z konferencji PMR w Moskwie

Relacja z konferencji PMR w Moskwie

Ponad 200 uczestników przybyło na moskiewską konferencje PMR współorganizowaną przez TETRA MoU. Wśród nich byli przedstawiciele organów ścigania, służb ratowniczych i federalnych, integratorzy systemów PMR  a także przedstawiciele z takich branż jak przemysł wydobywczy (ropy naftowa i gaz)  czy transport. Zapowiedź tej konferencji podaliśmy w artykule pt: TETRA rusza naprzód w Rosji 2010.

Dwudniowa impreza zaczęła się od prezentacji Phila Kidnera z TETRA MoU, który przedstawił aktualną sytuację standardu TETRA na świecie. Phil Kidner przywołał wiele przykładów wykorzystania TETRY w różnych obszarach działalności służb publicznych. Z kolei Maxim Strukalev (Tetrasvyaz) zwrócił uwagę publiczności na koncepcję wykorzystania TETRA jako podstawy do tworzenia zintegrowanych systemów zarządzania kryzysowego i bezpieczeństwa publicznego.

Peter Clemons (Teltronic, TETRA MoU) omówił wykorzystanie systemów w standardzie TETRA w sytuacjach kryzysowych, jako przykład podając trzęsienie ziemi na Haiti, gdzie użyto łączności satelitarnej w celu zapewnienia transmisji do stacji bazowej TETRA.

Część prezentacji poświęcona była zastosowaniu systemów PMR do transmisji danych,w tym na przykład obrazów video transmitowanych przez sieć TETRA w metrze w Sankt Petersburgu. Aplikacje, które wykorzystują standard TETRA  do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego   przedstawił Vladimir Gostenina, dyrektor departamentu profesjonalnych systemów radiowych  firmy ROHDE & SCHWARZ, odział Rosja. Szef łączności firmy NIIAS Alexander Verigo mówił o łączności cyfrowej w kolei. Z prezentacji Stephen’a Northcott (Senior Solutions Marketing Manager w regionie EMEA) z Motoroli, uczestnicy dowiedzieli się, dlaczego łączność w standardzie TETRA jest optymalnym rozwiązaniem dla przemysłu.

Galeria zdjęć:


odnett01.jpg odnett01.jpg odnett01.jpg
0009-7.jpg 0011-9.jpg 0012-10.jpg 0015-13.jpg
0018-16.jpg 0019-17.jpg 0021-19.jpg 0031-26.jpg
01_Roger_Dowling_SEPURA_Phil_Kidner_TETRAMoU_Peter_Clemons_Teltronic.jpg 02 Roger Dowling.jpg 03 Ivan Tan Hytera Communication.jpg 04 Stoisko Motoroli Stephen Northcott w tle.jpg

źródło: pmr-conf.ru

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń