Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Relacja z konferencji EUTC 2012 w Warszawie

Relacja z konferencji EUTC 2012 w Warszawie

W ubiegłym tygodniu w warszawskim Hotelu Marriott zakończyła się konferencja EUTC 2012, która zgromadziła około 150 uczestników z całego świata. Podczas spotkania próbowano odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób technologie informatyczne i telekomunikacyjne pomogą firmom energetycznym spełnić wymagania pakietu energetyczno–klimatycznego. Pakiet ten określany jest w skrócie 20/20/20: zakłada co najmniej 20% redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery, wzrost o 20% efektywności energetycznej oraz wzrost o 20% udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym zużyciu energetycznym. Wszystko to miałoby zostać zrealizowane do 2020 roku.


Oprócz uczestników z całej Europy nie zabrakło delegatów z tak odległych krajów, jak USA, Indie, Nowa Zelandia czy Brazylia. Podczas bogatego 3–dniowego programu prezentacji i wykładów poruszane były takie zagadnienia jak bezpieczeństwo systemów ICT przedsiębiorstw użyteczności publicznej, Smart Grid jako konieczność w drodze do spełnienia wymogów 20/20/20.

Nie zabrakło reprezentantów polskiego sektora energetycznego, m.in. RWE Poland, PGE oraz Energa Operator, z którymi odbyliśmy ciekawą rozmowę na temat przyszłości standardu TETRA w polskiej energetyce. Rozwiązania DMR Tier III prezentowała firma Tait Communications.  Alcatel-Lucent jako główny sponsor imprezy prezentował rozwiązania LTE jako opcję w komunikacji Smart Grid.

Na stoiskach można było zobaczyć wiele rozwiązań Smart Grid przeznaczonych dla sektora użyteczności, wśród nich rozwiązania radiowe oraz światłowodowe. Całość dopełniła uroczysta gala w Pałacu Kultury i Nauki.

 

 

 

Galeria (fot. Mariusz Waruszewski)

 

02-EUTC-audiance
03-RWE-Poland-Martin-Miklas
04-Lidia-Kozlowska-UKE
05-Lidia-Kozlowska-Kamal-Ballout-Alcatel
06-Discussion-after-presentation
07-EUTC-2012-Warsaw-Exhibition
08-exhibition-space-EUTC-2012-Marriott
09-Discussion
10-Fernando-Acosta-GE-stand
11-ABB-stand-EUTC-2012
12-Current-stand
13-Inmarsat-stand
14-Adrian-Grilli-JRC-Spectrum-Group
15-Panel-discussion-EUTC-2012-Warsaw
16-Panel-discussion
17-Gala-Dinner-EUTC-2012-Warsaw
18-Ray-Mowat-Northern-Ireland-Water-presentation
19-iDirect-next-generation-satelite-technology
20-Simon-Noon-Tait-DMR-presentation
21-Tait-Communication-Stand
22-4RF-stand
23-Exhibition-space-EUTC2012
24-Energa-Operator-presentation

 

Źródła: własne

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.
Pytania? Zadzwoń