Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Relacja z konferencji EUTC 2012 w Warszawie

Relacja z konferencji EUTC 2012 w Warszawie

W ubiegłym tygodniu w warszawskim Hotelu Marriott zakończyła się konferencja EUTC 2012, która zgromadziła około 150 uczestników z całego świata. Podczas spotkania próbowano odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób technologie informatyczne i telekomunikacyjne pomogą firmom energetycznym spełnić wymagania pakietu energetyczno–klimatycznego. Pakiet ten określany jest w skrócie 20/20/20: zakłada co najmniej 20% redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery, wzrost o 20% efektywności energetycznej oraz wzrost o 20% udziału odnawialnych źródeł energii w ogólnym zużyciu energetycznym. Wszystko to miałoby zostać zrealizowane do 2020 roku.


Oprócz uczestników z całej Europy nie zabrakło delegatów z tak odległych krajów, jak USA, Indie, Nowa Zelandia czy Brazylia. Podczas bogatego 3–dniowego programu prezentacji i wykładów poruszane były takie zagadnienia jak bezpieczeństwo systemów ICT przedsiębiorstw użyteczności publicznej, Smart Grid jako konieczność w drodze do spełnienia wymogów 20/20/20.

Nie zabrakło reprezentantów polskiego sektora energetycznego, m.in. RWE Poland, PGE oraz Energa Operator, z którymi odbyliśmy ciekawą rozmowę na temat przyszłości standardu TETRA w polskiej energetyce. Rozwiązania DMR Tier III prezentowała firma Tait Communications.  Alcatel-Lucent jako główny sponsor imprezy prezentował rozwiązania LTE jako opcję w komunikacji Smart Grid.

Na stoiskach można było zobaczyć wiele rozwiązań Smart Grid przeznaczonych dla sektora użyteczności, wśród nich rozwiązania radiowe oraz światłowodowe. Całość dopełniła uroczysta gala w Pałacu Kultury i Nauki.

 

 

 

Galeria (fot. Mariusz Waruszewski)

 

02-EUTC-audiance
03-RWE-Poland-Martin-Miklas
04-Lidia-Kozlowska-UKE
05-Lidia-Kozlowska-Kamal-Ballout-Alcatel
06-Discussion-after-presentation
07-EUTC-2012-Warsaw-Exhibition
08-exhibition-space-EUTC-2012-Marriott
09-Discussion
10-Fernando-Acosta-GE-stand
11-ABB-stand-EUTC-2012
12-Current-stand
13-Inmarsat-stand
14-Adrian-Grilli-JRC-Spectrum-Group
15-Panel-discussion-EUTC-2012-Warsaw
16-Panel-discussion
17-Gala-Dinner-EUTC-2012-Warsaw
18-Ray-Mowat-Northern-Ireland-Water-presentation
19-iDirect-next-generation-satelite-technology
20-Simon-Noon-Tait-DMR-presentation
21-Tait-Communication-Stand
22-4RF-stand
23-Exhibition-space-EUTC2012
24-Energa-Operator-presentation

 

Źródła: własne

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń