Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Radiotelefony Sepura dla angielskiego metra

Radiotelefony Sepura dla angielskiego metra

Radiotelefony TETRA firmy Sepura posłużą do łączności radiowej w systemie metra angielskiego hrabstwa Tyne and Wear. Są one częścią rozwiązania technicznego zaprojektowanego przez Schnoor Industrieelektronik GmbH & Co.KG, partnera firmy Sepura, który wdroży owo rozwiązanie w angielskim metrze jako podwykonawca spółki Kapsch CarrierCom.

Wdrożenie łączności TETRA, która zastąpi wykorzystywany dotychczas analogowy system łączności, jest częścią kosztującej 600 mln funtów modernizacji metra w hrabstwie Tyne and Wear i obejmuje dostawę terminali radiowych dla maszynistów, manewrowych oraz personelu obsługi.

Ralf Oppermann, kierownik globalnej sprzedaży w firmie Schnoor, skomentował: „Ściśle współpracowaliśmy ze wszystkimi podmiotami zaangażowanymi w tę modernizację i byliśmy w stanie zaoferować bardzo solidne rozwiązanie. Do ogólnego sukcesu tego projektu bez wątpienia walnie przyczyniło się specjalnie zaprojektowane rozwiązanie radiotelefonu kabinowego oparte o przewoźny radiotelefon Sepura SRG3900. Nowe radiotelefony, dzięki swojemu prostemu i znajomo wyglądającemu wzornictwu idealnie wpasowały się w ciasne przestrzenie tablic rozdzielczych i zaoszczędziły koszty szkoleń, które w innym przypadku należałoby przeprowadzić, aby zaznajomić maszynistów z nowym systemem”.

Nowe rozwiązanie łączności obejmuje także radiotelefony ręczne Sepura STP9 zamontowane w kabinach pociągów metra i lokomotyw manewrowych, które będą służyć do komunikacji pomiędzy maszynistami, dyspozytornią i zajezdniami w trakcie bardziej skomplikowanych manewrów.

„Powody, dla których zdecydowaliśmy się zastosować w rozwiązaniu dla metra w Tyne and Wear radiotelefony firmy Sepura, były wielorakie. W szczególności byliśmy pod wrażeniem kompaktowego wzornictwa radiotelefonów przewoźnych i ich zdolności do pracy w ekstremalnych temperaturach, co pozwoliło nam dostarczyć system spełniający kolejowy standard EN 50155. Ponadto, ręczne radiotelefony Sepura STP9 idealnie nadają się do użycia przy manewrowaniu, z racji swojej imponującej solidności i wytrzymałości”, podsumował Oppermann.

Metro w hrabstwie Tyne and Wear może teraz czerpać korzyści z nieprzerwanej łączności na całym obszarze swojej sieci, zarówno wzdłuż torów zarządzanych przez NEXUS, lokalną organizację transportu publicznego, jak i tych będących w posiadaniu Network Rail, brytyjskiego operatora infrastruktury kolejowej. Maszyniści metra są w stanie porozumiewać się z dyspozytorniami NEXUS i Network Rail niezależnie od tego, gdzie są.

Dawn Griffiths, menedżer ds. rozwoju biznesowego w firmie Sepura, powiedział: „Ten sukces poszerza naszą, i tak znakomitą, historię wspólnych projektów z firmami Schnoor i Kapsch. Jest również rewelacyjnym owocem solidnych partnerstw zaangażowanych w zrozumienie potrzeb klienta i dostarczenie rozwiązania, którego potrzebuje”.

Źródło: www.sepura.com Fot.: Nexus-travellerNE1 / Wikimedia Commons (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń