Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Praga modernizuje swój system TETRA

Praga modernizuje swój system TETRA

Władze stolicy Czech podpisały w zeszłym tygodniu kontrakt z firmą KonekTel na modernizację miejskiego systemu łączności opartego o technologię TETRA. System ten, obecnie użytkowany między innymi przez zarządzanie kryzysowe, funkcjonuje na przestarzałej infrastrukturze do której brak jest części zamiennych, a ponadto użytkownikom doskwiera niska przepustowość i niewystarczające pokrycie sygnałem w niektórych obszarach.

Firma telekomunikacyjna České Radiokomunikace zarzucała praskiemu magistratowi, że w swoim przetargu faworyzował oferentów, które już wcześniej współpracowali z nim nad wspomnianym systemem. Petr Beran, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, zaprzeczył temu, argumentując, że wymogi techniczne przetargu zostały dobrane tak, że żaden z oferentów nie był dyskryminowany i fakt ten potwierdzili biegli eksperci.

Zwycięzca przetargu, firma KonekTel, oprócz modernizacji obecnej infrastruktury ma również rozszerzyć system o cztery kolejne stacje bazowe oraz zapewnić wsparcie techniczne dla klientów. Zlecenie obejmuje także aktualizację wszystkich baz danych i dostarczenie oprogramowania dla 25 stacji bazowych, 25 konsol dyspozytorskich oraz 12 tysięcy użytkowników końcowych.

KonekTel doda również do praskiej sieci funkcję przesyłania komunikatów tekstowych (SDM) i dwukrotnie rozszerzy jej zasięg. System ma pracować jeszcze przez kolejnych 10 lat.

Budowę miejskiego systemu łączności radiowej w Pradze rozpoczęto w 2000 roku i stopniowo rozszerzano go aż do obecnej postaci. Największa rozbudowa miała miejsce w 2002 roku, w związku ze szczytem NATO, który odbywał się w czeskiej stolicy.

 

 

Źródło: zpravy.e15.cz

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń