Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Praga modernizuje swój system TETRA

Praga modernizuje swój system TETRA

Władze stolicy Czech podpisały w zeszłym tygodniu kontrakt z firmą KonekTel na modernizację miejskiego systemu łączności opartego o technologię TETRA. System ten, obecnie użytkowany między innymi przez zarządzanie kryzysowe, funkcjonuje na przestarzałej infrastrukturze do której brak jest części zamiennych, a ponadto użytkownikom doskwiera niska przepustowość i niewystarczające pokrycie sygnałem w niektórych obszarach.

Firma telekomunikacyjna České Radiokomunikace zarzucała praskiemu magistratowi, że w swoim przetargu faworyzował oferentów, które już wcześniej współpracowali z nim nad wspomnianym systemem. Petr Beran, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, zaprzeczył temu, argumentując, że wymogi techniczne przetargu zostały dobrane tak, że żaden z oferentów nie był dyskryminowany i fakt ten potwierdzili biegli eksperci.

Zwycięzca przetargu, firma KonekTel, oprócz modernizacji obecnej infrastruktury ma również rozszerzyć system o cztery kolejne stacje bazowe oraz zapewnić wsparcie techniczne dla klientów. Zlecenie obejmuje także aktualizację wszystkich baz danych i dostarczenie oprogramowania dla 25 stacji bazowych, 25 konsol dyspozytorskich oraz 12 tysięcy użytkowników końcowych.

KonekTel doda również do praskiej sieci funkcję przesyłania komunikatów tekstowych (SDM) i dwukrotnie rozszerzy jej zasięg. System ma pracować jeszcze przez kolejnych 10 lat.

Budowę miejskiego systemu łączności radiowej w Pradze rozpoczęto w 2000 roku i stopniowo rozszerzano go aż do obecnej postaci. Największa rozbudowa miała miejsce w 2002 roku, w związku ze szczytem NATO, który odbywał się w czeskiej stolicy.

 

 

Źródło: zpravy.e15.cz

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń