Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 5 mln zł na modernizację system TETRA łódzkiej Policji

5 mln zł na modernizację system TETRA łódzkiej Policji

Komenda-Wojewodzka-Policji-w-Lodzi-small.jpg„Modernizacja systemu Tetra służąca podniesieniu sprawności służb ratowniczych w aglomeracji łódzkiej” – to nazwa projektu który uzyskał finansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 5 milionów złotych. Zakończenie planowane jest na grudzień 2012. Przetarg zapewne zostanie ogłoszony niebawem.

Priorytetem projektu jest zwiększenie pojemności systemu dla rozbudowy sieci Ratunek oraz dołączenie innych służb ratowniczych do systemu TETRA.

 

Całkowita wartość projektu to 4.987.500,00 zł, z czego 4.239.375,00 zł to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostałe 748.125,00 zł to środki budżetu państwa. Można przypuszczać, że właśnie teraz specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi opracowują SIWZ na potrzeby przetargu publicznego.

Realizacja projektu pozwoli na usprawnienie systemu łączności na terenie miasta Łodzi tj:

– poprawę koordynacji działania służb publicznych, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych (dzięki rozbudowie sieci Ratunek – zwiększeniu liczby pracujących radiotelefonów oraz jednostek działających w ramach sieci);

– skrócenie czasu reagowania służb w sytuacjach kryzysowych.

Projekt został zaplanowany tak, aby w maksymalny możliwy sposób wykorzystać aktualnie eksploatowaną infrastrukturę (urządzenia abonenckie – radiotelefony, maszty antenowe). Zaletą zmodernizowanego systemu będzie możliwość jego integracji z pozostałymi systemami wykorzystywanymi przez Policję w Łodzi (centrala telefoniczna, systemy konwencjonalnej łączności radiowej oraz Zintegrowany System Stanowisk Kierowania). Będzie również istniała możliwość dalszej rozbudowy systemu w przyszłości w zależności od pojawiających się potrzeb. Zmodernizowany system będzie miał możliwość integracji z planowanym ogólnopolskim systemem TETRA.


Źródło: http://www.fundusze.lodzka.policja.gov.pl

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na naszej stronie, zapisz się do Newslettera (patrz na prawo!).

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń