Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze 5 mln zł na modernizację system TETRA łódzkiej Policji

5 mln zł na modernizację system TETRA łódzkiej Policji

Komenda-Wojewodzka-Policji-w-Lodzi-small.jpg„Modernizacja systemu Tetra służąca podniesieniu sprawności służb ratowniczych w aglomeracji łódzkiej” – to nazwa projektu który uzyskał finansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa łódzkiego na lata 2007-2013. Całkowita wartość projektu to 5 milionów złotych. Zakończenie planowane jest na grudzień 2012. Przetarg zapewne zostanie ogłoszony niebawem.

Priorytetem projektu jest zwiększenie pojemności systemu dla rozbudowy sieci Ratunek oraz dołączenie innych służb ratowniczych do systemu TETRA.

 

Całkowita wartość projektu to 4.987.500,00 zł, z czego 4.239.375,00 zł to środki z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostałe 748.125,00 zł to środki budżetu państwa. Można przypuszczać, że właśnie teraz specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi opracowują SIWZ na potrzeby przetargu publicznego.

Realizacja projektu pozwoli na usprawnienie systemu łączności na terenie miasta Łodzi tj:

– poprawę koordynacji działania służb publicznych, zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych (dzięki rozbudowie sieci Ratunek – zwiększeniu liczby pracujących radiotelefonów oraz jednostek działających w ramach sieci);

– skrócenie czasu reagowania służb w sytuacjach kryzysowych.

Projekt został zaplanowany tak, aby w maksymalny możliwy sposób wykorzystać aktualnie eksploatowaną infrastrukturę (urządzenia abonenckie – radiotelefony, maszty antenowe). Zaletą zmodernizowanego systemu będzie możliwość jego integracji z pozostałymi systemami wykorzystywanymi przez Policję w Łodzi (centrala telefoniczna, systemy konwencjonalnej łączności radiowej oraz Zintegrowany System Stanowisk Kierowania). Będzie również istniała możliwość dalszej rozbudowy systemu w przyszłości w zależności od pojawiających się potrzeb. Zmodernizowany system będzie miał możliwość integracji z planowanym ogólnopolskim systemem TETRA.


Źródło: http://www.fundusze.lodzka.policja.gov.pl

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach na naszej stronie, zapisz się do Newslettera (patrz na prawo!).

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń