Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Potrzebna jest niezależna i wydzielona od "komórek" łączność.

Potrzebna jest niezależna i wydzielona od „komórek” łączność.

W arsenale partyzantów i rebeliantów skromny telefon komórkowy odgrywa równie ważną rolę jak kałasznikow, czy materiały wybuchowe. Służy jako poręczny detonator. W Iraku 43 procent z 4,236 dotychczasowych ofiar zamachów po stronie koalicji, zginęło na skutek użycia „improwizowanych urządzeń wybuchowych”, odpalanych przy pomocy dzwonków w telefonach komórkowych lub podobnych urządzeń” – podaje ft.com.

 

 

Doskonałym przykładem, jak niebezpiecznym narzędziem w rękach terrorystów może być telefon komórkowych są pierwsze sceny z filmu „The Hurt Locker”. Film ten opowiada o służbie w amerykańskim oddziale wojskowym, którego członkowie mają najbardziej niebezpieczną pracę na świecie: zajmują się rozbrajaniem bomb na polu walki w Iraku.

Zdalna detonacja w praktyce wygląda tak:

Z kolei w zamachach bombowych w Madrycie, „jak wykazało śledztwo, ofiar mogło być dużo więcej, gdyż terroryści przygotowali jeszcze trzy dodatkowe bomby, które miały wybuchnąć później i zabić ekipy ratunkowe, ale saperzy w porę je znaleźli i rozbroili. Chciano również wysadzić dach jednego z dworców, co by spowodowało śmierć kolejnych setek ludzi.” Na ironię, być może to właśnie przeciążenie, a w efekcie zablokowanie sieci komórkowych w stolicy Hiszpanii uniemożliwiło odpalenie pozostałych 3 ładunków. Przypominamy, że 10 bomb pozostawionych w madryckiej kolejce miejskiej zostało odpalonych zdalnie poprzez sieć komórkową. Takim przypadkom nikt nie jest w stanie zapobiec. Ważne jest to co działo się później. W efekcie zamachów, łączność komercyjna została całkowicie zablokowana.

Ten przykład pokazuje, jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest niezależny system łączności dla służb, oparty na wydzielonej, niekomercyjnej infrastrukturze, który mamy nadzieję powstanie wkrótce w Polsce w ramach projektu OCSŁR.

źródło: ft.com, wyborcza.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń