Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Jest odwołanie w przetargu na system TETRA w Modlinie

Jest odwołanie w przetargu na system TETRA w Modlinie

Warsaw-Modlin-Airport-logo-lotniska

Firma Nexrad wysłała odwołanie w przetargu na dostawę sieci trankingowej TETRA dla lotniska w Modlinie. Przedstawiciele Nexrad twierdzą m.in., że w przedmiocie zamówienia naruszona jest zasada uczciwej konkurencji poprzez niedopuszczenie do składania ofert wariantowych. Ponadto ustalony zbyt krótki termin wykonania zamówienia uniemożliwia prawidłową jego realizację. Przypominamy, że jest to tylko 56 dni, co przy tak szerokim zakresie zamówienia jest trudne, lub wręcz niemożliwe do wykonania.

Same uzyskanie wszelkich pozwoleń lub decyzji administracyjnych związanych z przyznaniem częstotliwości radiowej zajmuje średnio dwa miesiące. Stawia pod znakiem zapytania możliwość wykonania zamówienia. W związku z tym czas konieczny na realizację zamówienia nie może być krótszy niż 109 dni – wnioskują przedstawiciele Nexrad.

Sporym wyzwaniem jest też wymóg integracji z centralą PABX DGT IP Nova, która została zainstalowana wcześniej na lotnisku. Nexrad podkreśla wpływ producenta posiadanej przez lotnisko centrali na to, kto może złożyć ofertę nie podlegającą odrzuceniu. Dokonanie integracji bez współpracy z firmą DGT jest niemożliwe.

W odwołaniu zawarte są też wątpliwości dotyczące specyfikacji terminali radiowych. O tych i innych poruszanych aspektach przetargu można przeczytać w piśmie załączonym na stronie przetargu tj.: http://www.modlinairport.pl/images/upload/tranking%20-%20odwolanie.pdf

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń