Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Jest odwołanie w przetargu na system TETRA w Modlinie

Jest odwołanie w przetargu na system TETRA w Modlinie

Warsaw-Modlin-Airport-logo-lotniska

Firma Nexrad wysłała odwołanie w przetargu na dostawę sieci trankingowej TETRA dla lotniska w Modlinie. Przedstawiciele Nexrad twierdzą m.in., że w przedmiocie zamówienia naruszona jest zasada uczciwej konkurencji poprzez niedopuszczenie do składania ofert wariantowych. Ponadto ustalony zbyt krótki termin wykonania zamówienia uniemożliwia prawidłową jego realizację. Przypominamy, że jest to tylko 56 dni, co przy tak szerokim zakresie zamówienia jest trudne, lub wręcz niemożliwe do wykonania.

Same uzyskanie wszelkich pozwoleń lub decyzji administracyjnych związanych z przyznaniem częstotliwości radiowej zajmuje średnio dwa miesiące. Stawia pod znakiem zapytania możliwość wykonania zamówienia. W związku z tym czas konieczny na realizację zamówienia nie może być krótszy niż 109 dni – wnioskują przedstawiciele Nexrad.

Sporym wyzwaniem jest też wymóg integracji z centralą PABX DGT IP Nova, która została zainstalowana wcześniej na lotnisku. Nexrad podkreśla wpływ producenta posiadanej przez lotnisko centrali na to, kto może złożyć ofertę nie podlegającą odrzuceniu. Dokonanie integracji bez współpracy z firmą DGT jest niemożliwe.

W odwołaniu zawarte są też wątpliwości dotyczące specyfikacji terminali radiowych. O tych i innych poruszanych aspektach przetargu można przeczytać w piśmie załączonym na stronie przetargu tj.: http://www.modlinairport.pl/images/upload/tranking%20-%20odwolanie.pdf

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń