Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Podsumowanie Światowego Kongresu TETRA 2012

Podsumowanie Światowego Kongresu TETRA 2012

W zakończonej w zeszłym tygodni 14 edycji Światowego Kongresu TETRA w Dubaju wzięła udział rekordowa w historii imprezy liczba wystawców. 106 przedsiębiorstw oraz prawie 3000 odwiedzających z 84 krajów. Była to największa jak dotychczas edycja. W ramach bogatego programu odbyły się liczne konferencje, seminaria oraz pokazy. Można też było zobaczyć wiele premier i nowości produktowych.

Motorola-MTP3000-TETRA-small.jpgW zasadzie każdy szanujący się dostawca łączności TETRA prezentował rozwiązania szerokopasmowe do transmisji danych w technologii LTE. Nie zabrakło również wielu ciekawych premier wśród radiotelefonów.  Motorola zaprezentowała nową rodzinę radiotelefonów MTP3000, która odznacza się nadzwyczajną czułością radiową co w efekcie poprawia zasięg nawet o 30%. Nowe innowacyjne złącze akcesoriów, samoczyszczące się złącze do ładowarki oraz krystalicznie czysty dźwięk czynią z tego radiotelefonu jeszcze lepsze i bardziej niezawodne narzędzie pracy.  Nowy w pełni inteligentny pojazd patrolowy LTE i sprawdzanie tablic rejestracyjnych za pomocą sieci TEDS to tylko niektóre nowości, które można było obejrzeć na stoisku Motoroli. Ciekawym produktem jest nowa konsola przewoźna MTM5400 wyposażona w kolorowy wyświetlacz umożliwiająca lepsze wykorzystanie miejsca w zapełnionej desce rozdzielczej pojazdów ratunkowych.

Cassidian-Next-gen-TETRA-basestation-TB3S.jpg

Firma Cassidian zaprezentowała zupełnie nową stację bazową TB3s, która jest w stanie zintegrować ze sobą systemy TETRA, TEDS oraz LTE. Można było też zobaczyć pokaz technologii Evercore, którą Cassidian przygotował wspólnie z firmą Alcatel-Lucent. Nowy, mniejszy radiotelefon TH1n miał światową premierę w Dubaju. Jego przeznaczenie to głównie sektor medyczny ale również świetnie będzie się sprawował w roli radiotelefonu kamuflowanego ze względu na swoją kompaktową obudowę i niewielkie wymiary.

Sepura z kolei pokazała nową serię MTP9000 odznaczającą się doskonałymi parametrami środowiskowymi i klasą odporności IP67, co jest najwyższym współczynnikiem tego typu w branży TETRA dla radiotelefonów nie ATEX-owych. Przejęcie przez Sepurę firmy 3T jest krokiem milowym, gdyż w ten sposób powstał silny gracz w branży, który jest w stanie dostarczyć nie tylko nowe radiotelefony ale również kompletną infrastrukturę łączności. Przełomowym wydarzeniem było ogłoszenie dostarczenia ponad 1 miliona terminali TETRA na rynek. Bardzo interesująca była też demonstracja działania aplikacji STProtect służąca do lokalizowania wewnątrz budynków.

Chiński producent Hytera zaprezentował prototyp radiotelefonu TETRA w wersji ATEX oraz dobrze znany z rynku DMR radiotelefon kamuflowany Z1e w wersji dla systemów TETRA. Na stoisku firmy można było też obejrzeć demonstracje systemu LTE połączonego z systemem TETRA.

Być może rozmach i prestiż imprezy uda się przekazać w krótkiej impresji wideo poniżej. Zachęcamy do obejrzenia.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń