Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Podsumowanie Światowego Kongresu TETRA 2012

Podsumowanie Światowego Kongresu TETRA 2012

W zakończonej w zeszłym tygodni 14 edycji Światowego Kongresu TETRA w Dubaju wzięła udział rekordowa w historii imprezy liczba wystawców. 106 przedsiębiorstw oraz prawie 3000 odwiedzających z 84 krajów. Była to największa jak dotychczas edycja. W ramach bogatego programu odbyły się liczne konferencje, seminaria oraz pokazy. Można też było zobaczyć wiele premier i nowości produktowych.

Motorola-MTP3000-TETRA-small.jpgW zasadzie każdy szanujący się dostawca łączności TETRA prezentował rozwiązania szerokopasmowe do transmisji danych w technologii LTE. Nie zabrakło również wielu ciekawych premier wśród radiotelefonów.  Motorola zaprezentowała nową rodzinę radiotelefonów MTP3000, która odznacza się nadzwyczajną czułością radiową co w efekcie poprawia zasięg nawet o 30%. Nowe innowacyjne złącze akcesoriów, samoczyszczące się złącze do ładowarki oraz krystalicznie czysty dźwięk czynią z tego radiotelefonu jeszcze lepsze i bardziej niezawodne narzędzie pracy.  Nowy w pełni inteligentny pojazd patrolowy LTE i sprawdzanie tablic rejestracyjnych za pomocą sieci TEDS to tylko niektóre nowości, które można było obejrzeć na stoisku Motoroli. Ciekawym produktem jest nowa konsola przewoźna MTM5400 wyposażona w kolorowy wyświetlacz umożliwiająca lepsze wykorzystanie miejsca w zapełnionej desce rozdzielczej pojazdów ratunkowych.

Cassidian-Next-gen-TETRA-basestation-TB3S.jpg

Firma Cassidian zaprezentowała zupełnie nową stację bazową TB3s, która jest w stanie zintegrować ze sobą systemy TETRA, TEDS oraz LTE. Można było też zobaczyć pokaz technologii Evercore, którą Cassidian przygotował wspólnie z firmą Alcatel-Lucent. Nowy, mniejszy radiotelefon TH1n miał światową premierę w Dubaju. Jego przeznaczenie to głównie sektor medyczny ale również świetnie będzie się sprawował w roli radiotelefonu kamuflowanego ze względu na swoją kompaktową obudowę i niewielkie wymiary.

Sepura z kolei pokazała nową serię MTP9000 odznaczającą się doskonałymi parametrami środowiskowymi i klasą odporności IP67, co jest najwyższym współczynnikiem tego typu w branży TETRA dla radiotelefonów nie ATEX-owych. Przejęcie przez Sepurę firmy 3T jest krokiem milowym, gdyż w ten sposób powstał silny gracz w branży, który jest w stanie dostarczyć nie tylko nowe radiotelefony ale również kompletną infrastrukturę łączności. Przełomowym wydarzeniem było ogłoszenie dostarczenia ponad 1 miliona terminali TETRA na rynek. Bardzo interesująca była też demonstracja działania aplikacji STProtect służąca do lokalizowania wewnątrz budynków.

Chiński producent Hytera zaprezentował prototyp radiotelefonu TETRA w wersji ATEX oraz dobrze znany z rynku DMR radiotelefon kamuflowany Z1e w wersji dla systemów TETRA. Na stoisku firmy można było też obejrzeć demonstracje systemu LTE połączonego z systemem TETRA.

Być może rozmach i prestiż imprezy uda się przekazać w krótkiej impresji wideo poniżej. Zachęcamy do obejrzenia.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń