Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Opublikowano szczegóły policyjnego projektu TETRA

Opublikowano szczegóły policyjnego projektu TETRA

Na oficjalnej witrynie Policji pojawiły się szczegółowe wymagania do projektu modernizacji łączności do systemu TETRA. O projekt mogą ubiegać się wykonawcy, którzy mają na swoim koncie projekty TETRA – składające się z co najmniej 50 stacji bazowych oraz posiadają możliwości finansowe w wysokości nie mniejszej niż 20 mln złotych. Umowa na realizację będzie obowiązywać przez 6 lat od jej zawarcia i obejmuje 3 etapy. Proponowany system ma obejmować wdrożenie co najmniej 170 stacji bazowych TETRA oraz dwóch węzłów centralnych.

Zamawiający dość dokładnie wyspecyfikował wymagania funkcjonalne, jak np.: połączenia indywidualne i grupowe, kolejkowanie wywołań, wiadomości statusowe, SDS, transmisję danych, tryb pracy bezpośredniej, szyfrowanie i zarządzanie kluczami – czyli wszystko to co znajduje się w standardzie TETRA. Wymagane moduły dodatkowe to: system rejestracji korespondencji, konsole dyspozytorskie, moduły zarządzania i konfiguracji. Nowy system musi zostać zintegrowany z istniejącymi systemami „wyspowymi” TETRA w Warszawie, Krakowie i Szczecinie  (Rohill) oraz w Łodzi (Sepura). Ponadto wymagana jest również integracja z systemem Kenwood NEXEDGE oraz DMR. Opcjonalnie wykonawca dostarczy bramę obsługującą MS LTE oraz zintegruje ją z dostarczonym Systemem.

Na barkach Wykonawcy będą spoczywać wszelkie prace budowlane (klimatyzacja, zasilanie, instalacja elektryczna i teletechniczna, kontrola dostępu i monitoring) związane z adaptacją pomieszczeń w których będzie zainstalowana infrastruktura centralna. W gestii Wykonawcy pozostanie wykorzystanie istniejącej infrastruktury masztowej lub wymiana jej na nową. I tutaj pojawia się spore niebezpieczeństwo opóźnienia projektu, gdyż jak wiadomo na wszelkie prace budowlane trzeba mieć pozwolenie oraz uzgodnione warunki środowiskowe. Infrastruktura masztowa, którą dysponuje Policja, nie jest w najlepszym stanie, nie są to również wysokie obiekty (dachy komend) – które wymagane są w systemie TETRA, aby zapewnić odpowiednie pokrycie sygnałem radiowym na danym terenie.

Do obowiązków zamawiającego należy udostępnienie sieci teletransmisyjnej OST 112 oraz lokalizacji na instalację infrastruktury centralnej oraz stacji bazowych BTS TETRA. Budowany system ma być skalowalny i umożliwić zbudowanie ogólnopolskiej sieci TETRA składającej się z co najmniej 2500 stacji bazowych z 24 500 kanałami komunikacyjnymi (szczelinami transmisji głosu/danych).

Zamawiający obwarował się też bardzo srogimi karami umownymi – wynoszącymi nawet 25% wartości brutto projektu w przypadku odstąpienia przez Wykonawcę od realizacji umowy. Opóźnienia w realizacji poszczególnych etapów projektu też niosą za sobą drakońskie kary – od 0,01 do 0,1 %.  Przekroczenia czasów usunięcia Awarii to również bardzo duże koszty za każdą rozpoczętą godzinę opóźnienia. Milion złotych kary otrzyma Wykonawca w przypadku wypowiedzenia umowy licencyjnej na oprogramowanie.

Oferty można składać do 11 października br. do godziny 9:30. Jak na przygotowanie oferty na tak złożony i skomplikowany projekt – jest to stanowczo za krótki termin. Z pewnością pojawią się prośby ze strony potencjalnych wykonawców o jego wydłużenie. Z drugiej jednak strony należy pamiętać, iż całe przedsięwzięcie finansowane jest z „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020”. Tak więc czas, który posiada Policja na realizację projektu jest bardzo ograniczony. W 60% o wyborze oferty zdecyduje cena. Pozostałe kryteria to dodatkowe funkcjonalności techniczne oraz czas zakończenia poszczególnego etapu projektu.

Źródło: http://przetargi.policja.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń