Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze NEXRAD uruchomił system TETRA w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych

NEXRAD uruchomił system TETRA w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych

W grudniu 2012 r. w Centrum Wsparcia Teleinformatycznego Sił Powietrznych został uruchomiony cyfrowy system trankingowy TETRA przeznaczony dla jednostek Sił Powietrznych. Za dostarczenie i wdrożenie systemu odpowiedzialna była warszawska spółka NEXRAD Telecom. System wykorzystywany jest głównie przez służby operacyjne jednostek Sił Powietrznych, służby utrzymania lotnisk, personel techniczny obsługujący sprzęt lotniczy oraz służby ochrony obiektów. Zapewnia także łączność w trakcie ćwiczeń i pokazów lotniczych.

System został oparty o infrastrukturę Motorola Dimetra IP, składającą się m.in. z stacji bazowych TETRA MTS4. to wysokowydajne stacje bazowe o lepszej sprawności energetycznej i niższych kosztach operacyjnych. System zainstalowano na lotniskach podległych Siłom Powietrznym RP.

Kompaktowa stacja MTS 4 wyznacza nowe standardy dla wysokowydajnych stacji bazowych o dużej redundancji, a jednocześnie zachowuje maksymalnie niskie koszty podłączenia obiektu i instalacji.

Kluczowe cechy MTS 4 to:

  • Obniżone koszty instalacji z uwagi na bardziej zwartą i elastyczną konstrukcję
  • Obniżone koszty działania i niższe koszty utrzymania
  • Pełna zgodność z nową dyrektywą ROHS
  • Obsługa szerokiego zakresu konfiguracji RFDS z maksymalnie 3 odbiornikami na operatora i anten z przełączaniem lub bez przełączania na odbiór/nadawanie

W systemie pracuje ponad 1000 użytkowników, posługujących się zaawansowanymi radiotelefonami Motorola MTM800E i MTP850. MTM800E to przewoźny radiotelefon TETRA o zwiększonym poziomie trwałości i wydajności, przeznaczony do zastosowania w różnych pojazdach a także w biurze. Zapewnia niezawodną komunikację i wszechstronną funkcjonalność dla użytkowników z sektora służb, bezpieczeństwa publicznego oraz transportu i logistyki.

MTP850 to jeden z najnowszych przenośnych terminali TETRA firmy Motorola zapewniający łączność głosową i transmisję danych dla zastosowań o kluczowym znaczeniu. Dzięki w pełni zintegrowanym usługom głosowym i transmisji danych zapewnia dostęp do aktualnych informacji, umożliwiając w ten sposób podejmowanie przemyślanych decyzji.

Bezproblemową integrację z systemem Dimetra IP TETRA zapewniają konsole dyspozytorskie MCC 7500, które łączą się bezpośrednio z sieciami IP bez użycia kart interfejsu, cyfrowych bramek głosowych czy zaplecza elektronicznego. Wszystkie funkcje konsoli — w tym trankingowe i tradycyjne usługi głosowe, dodatkowe wejścia/wyjścia oraz zarządzanie konfiguracją i usterkami — są obsługiwane przez sieć IP.

TETRA (Terrestrial Trunked Radio) jest stworzonym przez Europejski Instytut Norm Telekomunikacyjnych otwartym standardem cyfrowej radiotelefonicznej łączności dyspozytorskiej powstałym z przeznaczeniem głównie dla służb bezpieczeństwa publicznego i ratowniczych. System oparty na tym standardzie zapewnia wysokie bezpieczeństwo i niezawodność transmisji przez zastosowanie kodowania i szyfrowania sygnału. Daje możliwość realizowania połączeń grupowych, indywidualnych oraz transmisji danych a także pozwala na wykonywanie połączeń do publicznej sieci telefonicznej. W stosunku do analogowych systemów łączności pozwala na nawet czterokrotny wzrost wykorzystania pasma częstotliwości i na błyskawiczne zestawianie połączeń (poniżej 0,5 sekundy).

Uruchomienie systemu trankingowego znacznie zwiększa jakość i bezpieczeństwo łączności radiotelefonicznej w bazach lotniczych i stwarza możliwości jej dalszego rozwoju.

Źródło: http://www.cwt.sp.mil.pl, (ppłk Andrzej PUKA), NEXRAD Telecom

O firmie NEXRAD Telecom. www.nexrad.pl

Nexrad-Telecom-logo.jpg

NEXRAD Telecom od 2001 roku jest integratorem systemów radiokomunikacyjnych. Na swym koncie ma wiele wdrożeń systemów TETRA, DMR, Astro P25 dla służb bezpieczeństwa publicznego oraz klientów komercyjnych. Jest partnerem technologicznym światowych firm pracujących w branży radiokomunikacyjnej m.in.: Motorola Solutions, Selex Elsag, 3eTI, Thales Communications.

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń