Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Integracja systemów trankingowych i komórkowych - praca magisterska

Integracja systemów trankingowych i komórkowych – praca magisterska

 

Integracja systemów trankingowych i komórkowych” to temat pracy magisterskiej autorstwa Marcina Talarczyka i Michała Żerańskiego. Praca powstała w tym roku na Wydziale Telekomunikacji i Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy (dawniej: Akademia Techniczno-Rolnicza). ATR jest znany z organizowanego przez szereg lat Krajowego Sympozjum Telekomunikacyjnego (KST).

Dziękujemy autorom za podesłanie efektów swojej pracy oraz zgodę na publikację na tetraforum.pl

W niniejszej pracy po raz pierwszy w wykazie literatury pojawił się serwis tetraforum.pl co jest znaczną nobilitacją oraz wyróżnieniem dla twórców serwisu.

 

 

Wstęp.

Celem pracy było porównanie możliwości systemów trankingowych oraz telefonii mobilnej i opracowanie projektu zintegrowanej sieci łączności bezprzewodowej. Idea połączenia systemów trankingowych i telefonii mobilnej pojawiła się kilkadziesiąt lat temu i sprawiła, że zaczęto rozważać możliwość korzystania z istniejących rozwiązań mobilnych. Ostatnie kilkanaście lat, to bardzo szybki rozwój telekomunikacji ruchomej, a co za tym idzie powstanie nowych możliwości integracji systemów. W czasie tym powstała idea zintegrowania systemów łączności, lecz projekt iDEN firmy Motorola nie rozpowszechnił się. Obecnie instytucje normalizacyjne TIA oraz ETSI prowadzą projekt MESA, mające na celu stworzenie systemu technologii mobilnych sieci szerokopasmowych dla sektora bezpieczeństwa publicznego działających w czasie katastrof. Z wielką nadzieją należy patrzeć także na wytyczne systemu LTE-Advanced, które zarysowują wymagania względem technologii LTE-A: przepustowość (1Gbps do abonenta i 500Mbps od abonenta); opóźnienia (zwłoki) – w płaszczyźnie sterowania: <50ms, w płaszczyźnie użytkownika 5-10ms; praca w różnych pasmach: 450-470MHz / 698-862MHz / 790-862MHz / 2.3-2.4GHz / 3.4-3.6GHz. Te wytyczne są dobrą podstawą do integracji systemów.

Czytaj całość: pdf-icon_smallIntegracja systemow trankingowych i komorkowych Marcin Talarczyk Michal Zeranski.pdf

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń