Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Francuska kolej SNCF zakupi 3500 radiotelefonów TETRA

Francuska kolej SNCF zakupi 3500 radiotelefonów TETRA

SNCF-francuskie-koleje-panstwowe-tgv3-small.jpgSNCF – francuski przewoźnik kolejowy ogłosił przetarg na zakup 3500 radiotelefonów TETRA. SNCF (Société Nationale des Chemins de Fer Français) to spółka należącą do rządu francuskiego, która jest głównym przewoźnikiem kolejowych we Francji. SNCF jest właścicielem superszybkiej kolei TGV. Zatrudnia około 160 tysięcy pracowników i osiąga obroty rzędu 25 mld euro/rocznie.

Prawie rok temu pisaliśmy o  wygranym przez Thales kontakcie na budowę systemu TETRA dla SNCF. Eksploatowana cyfrowa sieć radiowa umożliwia niezawodną i bezpieczną komunikację dla zespołów zajmujących się monitoringiem, bezpieczeństwem oraz ochroną.

Należy przypuszczać, że zakupione radiotelefony będą używany do wykonywania operacji manewrowych na kolei takich jak: przestawianie składów na bocznicach, podpinanie lokomotyw do wagonów, tworzenie składów, testy układów hamulcowych na postoju, itp. Wśród wymagań technicznych, które muszą spełnić terminale znajdują się: częstotliwość pracy 370-430 MHz, zestaw wyposażenia dodatkowego w postaci zewnętrznego mikrofonu i głośnika oraz ergonomiczne uchwyty umożliwiające instalację zestawów w kabinie pociągu.

Radiotelefony muszą też spełniać wymagania bezpieczeństwa:

– Wysyłanie sygnału zdalnego zatrzymywania w sytuacji awaryjnej
– Funkcja Lone Worker (Funkcja Samotnego Pracownika  pozwala zapewnić bezpieczeństwo pracownikowi używającymi radiotelefon i pracującego samotnie np: strefa niebezpieczna/nocna zmiana. Zadaniem użytkownika jest regularne naciskanie (wcześniej zaprogramowanego przycisku w radiotelefonie) w zaprogramowanych interwałach czasowych.  Brak reakcji ze strony użytkownika radiotelefonu generuje alarm dźwiękowy i w ostateczności automatyczne przesłanie sygnału do wcześniej zaprogramowanej jednostki, osobu lub grupy.
– Gwarancja utrzymywania stałej łączności
– Priorytet fonii nad dźwiękowymi sygnałami manewrowymi

Kompletną specyfikację przetargu można znaleźć na stronie http://ted.europa.eu/…

Oferty należy składać do dnia 25 stycznia 2012 roku do godziny 15:00.

Źródło: http://ted.europa.eu/…

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń