Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Francuska kolej SNCF zakupi 3500 radiotelefonów TETRA

Francuska kolej SNCF zakupi 3500 radiotelefonów TETRA

SNCF-francuskie-koleje-panstwowe-tgv3-small.jpgSNCF – francuski przewoźnik kolejowy ogłosił przetarg na zakup 3500 radiotelefonów TETRA. SNCF (Société Nationale des Chemins de Fer Français) to spółka należącą do rządu francuskiego, która jest głównym przewoźnikiem kolejowych we Francji. SNCF jest właścicielem superszybkiej kolei TGV. Zatrudnia około 160 tysięcy pracowników i osiąga obroty rzędu 25 mld euro/rocznie.

Prawie rok temu pisaliśmy o  wygranym przez Thales kontakcie na budowę systemu TETRA dla SNCF. Eksploatowana cyfrowa sieć radiowa umożliwia niezawodną i bezpieczną komunikację dla zespołów zajmujących się monitoringiem, bezpieczeństwem oraz ochroną.

Należy przypuszczać, że zakupione radiotelefony będą używany do wykonywania operacji manewrowych na kolei takich jak: przestawianie składów na bocznicach, podpinanie lokomotyw do wagonów, tworzenie składów, testy układów hamulcowych na postoju, itp. Wśród wymagań technicznych, które muszą spełnić terminale znajdują się: częstotliwość pracy 370-430 MHz, zestaw wyposażenia dodatkowego w postaci zewnętrznego mikrofonu i głośnika oraz ergonomiczne uchwyty umożliwiające instalację zestawów w kabinie pociągu.

Radiotelefony muszą też spełniać wymagania bezpieczeństwa:

– Wysyłanie sygnału zdalnego zatrzymywania w sytuacji awaryjnej
– Funkcja Lone Worker (Funkcja Samotnego Pracownika  pozwala zapewnić bezpieczeństwo pracownikowi używającymi radiotelefon i pracującego samotnie np: strefa niebezpieczna/nocna zmiana. Zadaniem użytkownika jest regularne naciskanie (wcześniej zaprogramowanego przycisku w radiotelefonie) w zaprogramowanych interwałach czasowych.  Brak reakcji ze strony użytkownika radiotelefonu generuje alarm dźwiękowy i w ostateczności automatyczne przesłanie sygnału do wcześniej zaprogramowanej jednostki, osobu lub grupy.
– Gwarancja utrzymywania stałej łączności
– Priorytet fonii nad dźwiękowymi sygnałami manewrowymi

Kompletną specyfikację przetargu można znaleźć na stronie http://ted.europa.eu/…

Oferty należy składać do dnia 25 stycznia 2012 roku do godziny 15:00.

Źródło: http://ted.europa.eu/…

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń