Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ENEA zamawia ekspertyzę swoich wież pod system TETRA

ENEA zamawia ekspertyzę swoich wież pod system TETRA

ENEA-Operator ogłosił przetarg na „Wykonanie ekspertyzy stanu i oceny możliwości wykorzystania istniejącej infrastruktury wysokościowej oraz pomocniczej ENEA Operator Sp. z o.o., na potrzeby instalacji i uruchomienia systemu TETRA.” Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyzy stanu technicznego i oszacowanie zakresu niezbędnych modernizacji wież będących własnością Enea Operator w celu ich dalszej eksploatacji oraz wykorzystania na potrzeby uruchomienia systemu TETRA.

Zakres zadania obejmuje:

  • Inwentaryzację infrastruktury technicznej zainstalowanej na wieży,
  • Przeglądy techniczne pod kątem wytrzymałości mechanicznej i oceny możliwości dalszej eksploatacji,
  • Opracowanie dokumentacji technicznej danego obiektu (wieży, fundamentów, protokoły z przeprowadzonych badań, ekspertyz i obliczeń)

W ramach inwentaryzacji Enea oczekuje dostarczenia wykazów i opisów oraz rysunków konstrukcyjnych i sytuacyjnych wieży, zainstalowanej infrastruktury oraz obiektów powiązanych funkcjonalnie z wieżą. Inwentaryzacja obejmie fundamenty i konstrukcję wieży radiokomunikacyjnej, zainstalowany sprzęt, istniejące kanały kablowe oraz drabinki.

W ramach przeglądu zostanie wykonanych szereg prac np: sprawdzenie pionowości wież, grubość elementów konstrukcyjnych, ocen zabezpieczeń antykorozyjnych, stanu technicznego pomostów i barier. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania licznych obliczeń wytrzymałościowych z uwzględnieniem planowanej do zainstalowania infrastruktury TETRA na wieży (anteny i feedery).

Wykaz lokalizacji do sprawdzenia obejmuje 76 obiektów z czego znakomita większość to wieże o średniej wysokości 40 metrów. Jest też kilka jednostkowych obiektów o wysokości 60 i 70 metrów.

Czasu na realizację zadania będzie do 10 tygodni od momentu podpisania umowy. O wyborze oferenta zdecyduje cena (waga 80%) oraz czas realizacji umowy (waga 20%). Ofert należało składać do 17 lipca br. Zestawienie ofert nie jest nam znane.

Źródło: zamowienia.enea.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń