Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ENEA zamawia ekspertyzę swoich wież pod system TETRA

ENEA zamawia ekspertyzę swoich wież pod system TETRA

ENEA-Operator ogłosił przetarg na „Wykonanie ekspertyzy stanu i oceny możliwości wykorzystania istniejącej infrastruktury wysokościowej oraz pomocniczej ENEA Operator Sp. z o.o., na potrzeby instalacji i uruchomienia systemu TETRA.” Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyzy stanu technicznego i oszacowanie zakresu niezbędnych modernizacji wież będących własnością Enea Operator w celu ich dalszej eksploatacji oraz wykorzystania na potrzeby uruchomienia systemu TETRA.

Zakres zadania obejmuje:

  • Inwentaryzację infrastruktury technicznej zainstalowanej na wieży,
  • Przeglądy techniczne pod kątem wytrzymałości mechanicznej i oceny możliwości dalszej eksploatacji,
  • Opracowanie dokumentacji technicznej danego obiektu (wieży, fundamentów, protokoły z przeprowadzonych badań, ekspertyz i obliczeń)

W ramach inwentaryzacji Enea oczekuje dostarczenia wykazów i opisów oraz rysunków konstrukcyjnych i sytuacyjnych wieży, zainstalowanej infrastruktury oraz obiektów powiązanych funkcjonalnie z wieżą. Inwentaryzacja obejmie fundamenty i konstrukcję wieży radiokomunikacyjnej, zainstalowany sprzęt, istniejące kanały kablowe oraz drabinki.

W ramach przeglądu zostanie wykonanych szereg prac np: sprawdzenie pionowości wież, grubość elementów konstrukcyjnych, ocen zabezpieczeń antykorozyjnych, stanu technicznego pomostów i barier. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania licznych obliczeń wytrzymałościowych z uwzględnieniem planowanej do zainstalowania infrastruktury TETRA na wieży (anteny i feedery).

Wykaz lokalizacji do sprawdzenia obejmuje 76 obiektów z czego znakomita większość to wieże o średniej wysokości 40 metrów. Jest też kilka jednostkowych obiektów o wysokości 60 i 70 metrów.

Czasu na realizację zadania będzie do 10 tygodni od momentu podpisania umowy. O wyborze oferenta zdecyduje cena (waga 80%) oraz czas realizacji umowy (waga 20%). Ofert należało składać do 17 lipca br. Zestawienie ofert nie jest nam znane.

Źródło: zamowienia.enea.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń