Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze ENEA zamawia ekspertyzę swoich wież pod system TETRA

ENEA zamawia ekspertyzę swoich wież pod system TETRA

ENEA-Operator ogłosił przetarg na „Wykonanie ekspertyzy stanu i oceny możliwości wykorzystania istniejącej infrastruktury wysokościowej oraz pomocniczej ENEA Operator Sp. z o.o., na potrzeby instalacji i uruchomienia systemu TETRA.” Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyzy stanu technicznego i oszacowanie zakresu niezbędnych modernizacji wież będących własnością Enea Operator w celu ich dalszej eksploatacji oraz wykorzystania na potrzeby uruchomienia systemu TETRA.

Zakres zadania obejmuje:

  • Inwentaryzację infrastruktury technicznej zainstalowanej na wieży,
  • Przeglądy techniczne pod kątem wytrzymałości mechanicznej i oceny możliwości dalszej eksploatacji,
  • Opracowanie dokumentacji technicznej danego obiektu (wieży, fundamentów, protokoły z przeprowadzonych badań, ekspertyz i obliczeń)

W ramach inwentaryzacji Enea oczekuje dostarczenia wykazów i opisów oraz rysunków konstrukcyjnych i sytuacyjnych wieży, zainstalowanej infrastruktury oraz obiektów powiązanych funkcjonalnie z wieżą. Inwentaryzacja obejmie fundamenty i konstrukcję wieży radiokomunikacyjnej, zainstalowany sprzęt, istniejące kanały kablowe oraz drabinki.

W ramach przeglądu zostanie wykonanych szereg prac np: sprawdzenie pionowości wież, grubość elementów konstrukcyjnych, ocen zabezpieczeń antykorozyjnych, stanu technicznego pomostów i barier. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania licznych obliczeń wytrzymałościowych z uwzględnieniem planowanej do zainstalowania infrastruktury TETRA na wieży (anteny i feedery).

Wykaz lokalizacji do sprawdzenia obejmuje 76 obiektów z czego znakomita większość to wieże o średniej wysokości 40 metrów. Jest też kilka jednostkowych obiektów o wysokości 60 i 70 metrów.

Czasu na realizację zadania będzie do 10 tygodni od momentu podpisania umowy. O wyborze oferenta zdecyduje cena (waga 80%) oraz czas realizacji umowy (waga 20%). Ofert należało składać do 17 lipca br. Zestawienie ofert nie jest nam znane.

Źródło: zamowienia.enea.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Motorola Solutions dzięki wielofunkcyjnemu urządzeniu TETRA i LTE przenosi komunikację bezpieczeństwa publicznego na wyższy poziom

otorola Solutions zaprezentowała MXP7000, swoje nowe przenośne urządzenie wielofunkcyjne do komunikacji krytycznej, które scala łączność głosową i transmisję danych w standardach TETRA i 4G LTE

Motorola Solutions buduje Narodową Cyfrową Sieć Radiową dla Rumuńskich Służb Ratunkowych

Inwestycja zmodernizuje łączność służb bezpieczeństwa publicznego i poprawi współpracę pomiędzy agencjami na terenie kraju. Pod koniec października firma Motorola Solutions ogłosiła, że będzie modernizować i...

HMF na PMRExpo 2021 w Kolonii

Hytera Mobilfunk GmbH (HMF) przedstawi na PMRExpo (od 23 do 25 listopada 2021) w Kolonii ważne tematy i pokaże to, co najlepsze z obszarów rozwiązań, technologii i usług w łączności krytycznej.

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350
Pytania? Zadzwoń