Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dwie oferty w przetargu na infrastrukturę pod TETRĘ dla ENERGA-OPERATOR

Dwie oferty w przetargu na infrastrukturę pod TETRĘ dla ENERGA-OPERATOR

Serwis Tetraforum.pl uzyskał zestawienie ofert złożonych w przetargu na dzierżawę infrastruktury telekomunikacyjnej dla potrzeb wdrożenia systemu TETRA, rozpisanym przez ENERGA-OPERATOR S.A. Wpłynęły dwie oferty, złożone przez firmy EmiTel Sp. z o.o. i T-Mobile Polska S.A.

W ramach zamówienia zwycięska firma wydzierżawi spółce ENERGA-OPERATOR własną infrastrukturę w celu zainstalowania stacji bazowych TETRA (na dostawę i wdrożenie sieci TETRA Energa rozpisała już drugi przetarg). Na infrastrukturę, o której mowa składa się:

  • infrastruktura pasywna: miejsca na wieżach, masztach, w drogach kablowych, pomieszczeniach/kontenerach technicznych,
  • pozostała infrastruktura: wsporniki/wysięgniki antenowe, instalację uziemiającą/wyrównawczą,
  • instalacje alarmów środowiskowych i alarmów zasilania,
  • łącza teletransmisyjne — wykonawca na każdym dzierżawionym obiekcie musi zapewnić łącze o stabilnej przepustowości 1 Mbit/s (symetrycznie) i opóźnieniu max. 50 ms, z co najmniej sprzętową (a najlepiej geograficzną) redundancją,
  • punkty styku sieci teletransmisyjnych Zamawiającego i Wykonawcy — podstawowy w Centrum Przetwarzania Danych w Gdańsku i zapasowy w Centrum Przetwarzania Danych w Płocku,
  • zasilanie — na każdym dzierżawionym obiekcie wykonawca musi zapewnić zasilanie 48 V i zasilanie rezerwowe umożliwiające podtrzymanie pracy przez co najmniej 36 h od momentu zaniku zasilania podstawowego.

Zamawiający wymagał od wykonawców wybrania minimalnej liczby lokalizacji stacji bazowych, aby osiągnąć wymagane pokrycie sygnałem radiowym na obszarze działania ENERGA-OPERATOR. Wraz z ofertą należało dostarczyć plan propagacji radiowej (symulację komputerową) potwierdzający osiągnięcie wymaganych wskaźników pokrycia. Według zawartych w specyfikacji zamówienia wytycznych, wykonawcy mogli wybierać lokalizacje stacji bazowych spośród 165 obiektów posiadanych już przez zamawiającego oraz własnych obiektów, które są mu w stanie wydzierżawić. Należało jednak, co zrozumiałe, wykorzystać jak najwięcej lokalizacji spośród puli należącej do ENERGA-OPERATOR.

Zestawienie ofert, ich cen brutto, liczby obiektów oraz cen ich dzierżawy przedstawia poniższa tabela:

Nr oferty Wykonawca Cena  brutto [PLN] Miesięczna opłata ryczałtowa za wydzierżawienie jednego obiektu Liczba obiektów wykonawcy, oferowanych do wydzierżawienia zamawiającemu Liczba wykorzystanych obiektów zamawiającego
1 EmiTel Sp. z o.o. 8.496.594,00 2.441,55 29 50
2 T-Mobile Polska S.A. 20.566.824,59 3.006,85 57 85

Obydwie firmy z bardzo dużym zapasem zmieściły się w budżecie ENERGA-OPERATOR na to zamówienie, który wynosi 44.280.000,00 zł. Kryteria oceny, jakie przyjął zamawiający w tym przetargu to cena oferty brutto i łączna liczba obiektów, z wagami odpowiednio 65 i 35%. Jak widać, pod obydwoma względami znacznie lepszą ofertę złożyła firma EmiTel, więc najprawdopodobniej to ona będzie przez co najmniej 10 lat dzierżawić swoją infrastrukturę na potrzeby sieci TETRA spółki ENERGA-OPERATOR.

Źródło: zakupy.energa-operator.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń