Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Dwie oferty w przetargu na infrastrukturę pod TETRĘ dla ENERGA-OPERATOR

Dwie oferty w przetargu na infrastrukturę pod TETRĘ dla ENERGA-OPERATOR

Serwis Tetraforum.pl uzyskał zestawienie ofert złożonych w przetargu na dzierżawę infrastruktury telekomunikacyjnej dla potrzeb wdrożenia systemu TETRA, rozpisanym przez ENERGA-OPERATOR S.A. Wpłynęły dwie oferty, złożone przez firmy EmiTel Sp. z o.o. i T-Mobile Polska S.A.

W ramach zamówienia zwycięska firma wydzierżawi spółce ENERGA-OPERATOR własną infrastrukturę w celu zainstalowania stacji bazowych TETRA (na dostawę i wdrożenie sieci TETRA Energa rozpisała już drugi przetarg). Na infrastrukturę, o której mowa składa się:

  • infrastruktura pasywna: miejsca na wieżach, masztach, w drogach kablowych, pomieszczeniach/kontenerach technicznych,
  • pozostała infrastruktura: wsporniki/wysięgniki antenowe, instalację uziemiającą/wyrównawczą,
  • instalacje alarmów środowiskowych i alarmów zasilania,
  • łącza teletransmisyjne — wykonawca na każdym dzierżawionym obiekcie musi zapewnić łącze o stabilnej przepustowości 1 Mbit/s (symetrycznie) i opóźnieniu max. 50 ms, z co najmniej sprzętową (a najlepiej geograficzną) redundancją,
  • punkty styku sieci teletransmisyjnych Zamawiającego i Wykonawcy — podstawowy w Centrum Przetwarzania Danych w Gdańsku i zapasowy w Centrum Przetwarzania Danych w Płocku,
  • zasilanie — na każdym dzierżawionym obiekcie wykonawca musi zapewnić zasilanie 48 V i zasilanie rezerwowe umożliwiające podtrzymanie pracy przez co najmniej 36 h od momentu zaniku zasilania podstawowego.

Zamawiający wymagał od wykonawców wybrania minimalnej liczby lokalizacji stacji bazowych, aby osiągnąć wymagane pokrycie sygnałem radiowym na obszarze działania ENERGA-OPERATOR. Wraz z ofertą należało dostarczyć plan propagacji radiowej (symulację komputerową) potwierdzający osiągnięcie wymaganych wskaźników pokrycia. Według zawartych w specyfikacji zamówienia wytycznych, wykonawcy mogli wybierać lokalizacje stacji bazowych spośród 165 obiektów posiadanych już przez zamawiającego oraz własnych obiektów, które są mu w stanie wydzierżawić. Należało jednak, co zrozumiałe, wykorzystać jak najwięcej lokalizacji spośród puli należącej do ENERGA-OPERATOR.

Zestawienie ofert, ich cen brutto, liczby obiektów oraz cen ich dzierżawy przedstawia poniższa tabela:

Nr oferty Wykonawca Cena  brutto [PLN] Miesięczna opłata ryczałtowa za wydzierżawienie jednego obiektu Liczba obiektów wykonawcy, oferowanych do wydzierżawienia zamawiającemu Liczba wykorzystanych obiektów zamawiającego
1 EmiTel Sp. z o.o. 8.496.594,00 2.441,55 29 50
2 T-Mobile Polska S.A. 20.566.824,59 3.006,85 57 85

Obydwie firmy z bardzo dużym zapasem zmieściły się w budżecie ENERGA-OPERATOR na to zamówienie, który wynosi 44.280.000,00 zł. Kryteria oceny, jakie przyjął zamawiający w tym przetargu to cena oferty brutto i łączna liczba obiektów, z wagami odpowiednio 65 i 35%. Jak widać, pod obydwoma względami znacznie lepszą ofertę złożyła firma EmiTel, więc najprawdopodobniej to ona będzie przez co najmniej 10 lat dzierżawić swoją infrastrukturę na potrzeby sieci TETRA spółki ENERGA-OPERATOR.

Źródło: zakupy.energa-operator.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń