Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Chilijska firma zajmująca się eksploatacją lasów rozszerza umowę z Motorola Solution

Chilijska firma zajmująca się eksploatacją lasów rozszerza umowę z Motorola Solution

Motorola Solutions zacieśnia współpracę z Forestal Mininco i zwiększa zakres swoich usług w dziedzinie łączności kryzysowej na terenie Chile. Porozumienie zawarte w 2010 roku jest obecnie poszerzone o dostawę nowych stacji bazowych TETRA i 2350 radiotelefonów cyfrowych. Forestal Mininco wchodzi w skład grupy korporacyjnej CMPC zajmującej się planową eksploatacją obszarów leśnych.

Dla zwiększenia zasięgu w trudnym terenie obejmującym regiony Maule, Biobio i La Araucania w Chile, o łącznej powierzchni przekraczającej 49 tys. km2 istniejący tam system TETRA będzie rozbudowany. Zainstalowanych zostanie dziesięć nowych stacji bazowych, z których dwie będą połączone z systemem za pośrednictwem łączy satelitarnych. Zapewni to poprawę łączności w trudno dostępnych obszarach lasu, w których prowadzone są prace związane z wycinką drzew i dostawami drewna do zakładów przemysłowych. Zgodnie z zapewnieniami Motorola Solutions, w wyniku rozbudowy systemu nastąpi nie tylko poprawa jego zasięgu lecz również wzrost poziomu sygnału odbieranego przez terminale.

Ponadto w systemie TETRA wykorzystane będą nowego typu terminale i nowe rozwiązania programowe. Wdrożona zostanie aplikacja służąca do przekazywania informacji meteorologicznych z latarń morskich oraz danych, takich jak wilgotność powietrza, szybkość wiatru i intensywność opadów deszczu, transmitowanych przez radiotelefony znajdujące się w głębi lasu. Na podstawie analizy tych danych tworzone będą prognozy dotyczące możliwości powstawania pożarów oraz opracowywane będą plany akcji ratowniczych. Inna aplikacja, służąca do zarządzania flotą radiotelefonów pozwoli na dokładniejszą niż dotychczas lokalizację ludzi i maszyn oraz śledzenie ich ruchów. Dzięki temu można będzie podnieść poziom bezpieczeństwa pracowników i zmniejszyć zużycie paliwa podczas transportu drewna, tym samym zredukować negatywny wpływ prac prowadzonych przez Forestal Mininco na środowisko leśne.

„Prace wykonywane przez Forestal Minico mają zróżnicowany charakter i są wykonywane w trudnym terenie. Z tych względów konieczna jest ich ścisła koordynacja,” powiedział Luis Rodriguez, menadżer w firmie Forestal Mininco. “Musimy stale udoskonalać metody komunikacji wdrożone wiele lat temu. Szukaliśmy sposobu zwiększenia zasięgu i poprawy łączności między obszarami od 7 do 9. Zastosowanie nowych rozwiązań technologicznych, oferowanych przez Motorola Solutions pozwoli na podniesienie poziomu bezpieczeństwa naszych pracowników i poprawi wydajność ich pracy.”

Źródło: newsroom.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń