Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Przetarg na OCSŁR przedłużony o 2 tygodnie.

Przetarg na OCSŁR przedłużony o 2 tygodnie.

W związku z zapytaniami dotyczącymi treści ogłoszenia na budowę OCSŁR, CPI przesunęło termin składania wniosków dając oferentom dodatkowe 2 tygodnie. Pierwotny termin to 14 września 2010. W aktualizacji treści ogłoszenia nowy termin został ustalony na 28 września 2010. Przyjrzyjmy się o co pytali oferenci.

Na pytanie czy standard łączności radiowej(który zostanie wykorzystany przy budowie OCSŁR) jest zdefiniowany w specyfikacji lub zdeterminowany przez wymagane parametry systemu, CPI odsyła do SIWZ, które zostanie przekazane Wykonawcom zakwalifikowanym w pierwszym etapie.

Oferentów interesuje również czy udzielenie zamówienia przypadnie tylko jednemu czy też kilku wykonawcom. Innymi słowy, czy jedna firma/konsorcjum będzie dostawcą kompletnej infrastruktury dla systemy czy też Zamawiający zamierza rozpisać postępowania szczegółowe na systemy w poszczególnych lokalizacjach. Ta kwestia ma niebagatelne znaczenie, gdyż wiadomo, iż systemy pochodzące od różnych dostawców mogą nastręczyć sporo problemów podczas integracji ze sobą. W odpowiedzi padło stwierdzenie iż „Zamawiający na tym etapie przedmiotowego postępowania nie wskazuje ilości postępowań szczegółowych.” Czyli nadal nie wiadomo czy w dalszym etapie będziemy mieli do czynienia z jednym postępowaniem szczegółowym na cały systemu czy też  osobne postępowania będą odnosić się do poszczególnych fragmentów systemu.

Kolejne pytanie dotyczyło pasmo częstotliwości przeznaczone dla trankingowego systemu łączności radiowej. Jak wiadomo, w ogłoszeniu CPI jednoznacznie zostało wskazane pasmo pracy przyszłego systemu w obrębie 380-400 MHz. Na pytanie czy Zamawiający uzna (przyzna punkty) za spełnienie wymagań dla systemów pracujących w paśmie 410-430 MHz, CPI odpowiedziało: NIE. 

Jedno z ostatnich pytań dotyczyło konieczności wniesienia wiadium, gdzie CPI potwierdziło, iż na tym etapie nie wymaga wniesienia wadium. 

Szczegółowa treść wyjaśnień dostępna tutaj 

Aktualizacja ogłoszenia UE znajduje się tutaj

źródło: CPI MSWIA[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń