Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Przetarg na OCSŁR przedłużony o 2 tygodnie.

Przetarg na OCSŁR przedłużony o 2 tygodnie.

W związku z zapytaniami dotyczącymi treści ogłoszenia na budowę OCSŁR, CPI przesunęło termin składania wniosków dając oferentom dodatkowe 2 tygodnie. Pierwotny termin to 14 września 2010. W aktualizacji treści ogłoszenia nowy termin został ustalony na 28 września 2010. Przyjrzyjmy się o co pytali oferenci.

Na pytanie czy standard łączności radiowej(który zostanie wykorzystany przy budowie OCSŁR) jest zdefiniowany w specyfikacji lub zdeterminowany przez wymagane parametry systemu, CPI odsyła do SIWZ, które zostanie przekazane Wykonawcom zakwalifikowanym w pierwszym etapie.

Oferentów interesuje również czy udzielenie zamówienia przypadnie tylko jednemu czy też kilku wykonawcom. Innymi słowy, czy jedna firma/konsorcjum będzie dostawcą kompletnej infrastruktury dla systemy czy też Zamawiający zamierza rozpisać postępowania szczegółowe na systemy w poszczególnych lokalizacjach. Ta kwestia ma niebagatelne znaczenie, gdyż wiadomo, iż systemy pochodzące od różnych dostawców mogą nastręczyć sporo problemów podczas integracji ze sobą. W odpowiedzi padło stwierdzenie iż „Zamawiający na tym etapie przedmiotowego postępowania nie wskazuje ilości postępowań szczegółowych.” Czyli nadal nie wiadomo czy w dalszym etapie będziemy mieli do czynienia z jednym postępowaniem szczegółowym na cały systemu czy też  osobne postępowania będą odnosić się do poszczególnych fragmentów systemu.

Kolejne pytanie dotyczyło pasmo częstotliwości przeznaczone dla trankingowego systemu łączności radiowej. Jak wiadomo, w ogłoszeniu CPI jednoznacznie zostało wskazane pasmo pracy przyszłego systemu w obrębie 380-400 MHz. Na pytanie czy Zamawiający uzna (przyzna punkty) za spełnienie wymagań dla systemów pracujących w paśmie 410-430 MHz, CPI odpowiedziało: NIE. 

Jedno z ostatnich pytań dotyczyło konieczności wniesienia wiadium, gdzie CPI potwierdziło, iż na tym etapie nie wymaga wniesienia wadium. 

Szczegółowa treść wyjaśnień dostępna tutaj 

Aktualizacja ogłoszenia UE znajduje się tutaj

źródło: CPI MSWIA[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń