Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Powraca koncepcja budowy wspólnej sieci dla służb

Powraca koncepcja budowy wspólnej sieci dla służb

Wygląda na to, że powraca koncepcja budowy wspólnej ogólnokrajowej sieci łączności radiowej w Polsce. W Pałacu Prezydenckim 13 czerwca 2012 r. miało miejsce spotkanie z cyklu „Siećpospolita” zatytułowane „Elektroniczne usługi administracji publicznej”. W spotkaniu uczestniczyło szerokie grono przedstawicieli administracji państwowej, parlamentarzystów, środowiska biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz rozwoju elektronicznych usług administracji publicznej.

Fot. Spotkanie w Pałacu Prezydenckim w ramach Forum Debaty Publicznej z cyklu „Siećpospolita fot. Łukasz Kamiński

Wśród wystąpień prelegentów natrafiliśmy na ciekawą prezentację podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Romana Dmowskiego pt: „Zintegrowane rejestry jako podstawa nowych usług dla obywateli”.

Z prezentacji można było dowiedzieć się, że jednym z głównych kierunków zmian w MSW będzie usprawnienie wymiany informacji i łączności w służbach i administracji poprzez sieć komputerową OST112 oraz ogólnopolską sieć łączności radiowej.

Jednolity system radiowy miałby być wykorzystywany na potrzeby służb ratownictwa i bezpieczeństwa: Policji, Ratownictwa Medycznego, Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz pozostałych służb, jak również firm sektora energetycznego i transportu. Przy ewentualnej budowie systemu miałyby być wykorzystane środki z Unii Europejskiej. Niewykluczone jest partnerstwo publiczno-prywatne przy udziale np: sektora energetycznego.

Roman Dmowski jest absolwentem Politechniki Gdańskiej na kierunku Telekomunikacja. W latach 2008 – 2012 był dyrektorem Pionu do spraw Informatyki i Telekomunikacji w Centrum Usług Wspólnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Zapraszamy do zapoznania się ze wspomnianą prezentacją:

Roman Dmowski: Zintegrowane rejestry jako podstawa nowych usług dla obywateli [PDF]

Kliknij aby obejrzeć prezentację: Roman Dmowski: Zintegrowane rejestry jako podstawa nowych usług dla obywateli [PDF]

 

Źródło: http://www.prezydent.pl/dialog/fdp/spoleczenstwo-obywatelskie—kapital-spoleczny-/materialy/

Fot: Łukasz Kamiński, prezydent.pl

 

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń