Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nowy sumator i duplekser na pasma TETRA, firmy Procom

Nowy sumator i duplekser na pasma TETRA, firmy Procom

Procom, duński producent anten i pasywnych komponentów urządzeń radiowych, rozszerzył swoją ofertę produktów TETRA o sumator antenowy PHY-TETRA-2-FME-… oraz duplekser MPX 70/44-…-TETRA-N.

Pierwsze z tych urządzeń umożliwia przyłączenie wspólnej anteny do dwóch przewoźnych radiotelefonów TETRA o maksymalnej mocy nadawczej 10 W. Ma wymiary 50,5 x 66 x 19,5 mm i waży jedynie 360 g, co według producenta czyni je idealnym rozwiązaniem do mobilnych zastosowań. Sumator występuje w dwóch wersjach różniących się obsługiwanym pasmem: 380–410 MHz oraz 400–430 MHz. Obydwie zapewniają wysoką izolację pomiędzy wejściami, do 60 dB w zależności od współczynnika SWR anteny.

MPX 70/44-…-TETRA-N jest z kolei niewielkim duplekserem na pasma wykorzystywane w łączności TETRA. Pozwala na przyłączenie do wspólnej anteny nadajnika i odbiornika, pracujących na różnych częstotliwościach. Dzięki zastosowaniu ośmiu temperaturowo skompensowanych rezonatorów helikalnych o wysokiej dobroci, urządzenie ma kompaktowe wymiary a jednocześnie bardzo dobre parametry. Procom podaje, że jego duplekser zbudowano z myślą o najbardziej wymagających zastosowaniach. Obudowę wykonano z wytłaczanego aluminium, ramę ze stali, a sztywne kable koncentryczne łączące poszczególne elementy mają teflonową izolację. Owe kable oraz złącza pokryto również czarnym winylem, aby zabezpieczyć je przed korozją. Duplekser występuje w trzech wersjach różniących się zakresem odbioru (zakres nadawania wynosi 380–395 MHz): 405–420 MHz, 410–425 MHz i 415–430 MHz. Ma wymiary 145 x 104 x 56 mm i waży 700 g.

 

 

Źródło: www.procom.dk

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń