Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Nedaa i Hytera dostawcami systemu TETRA na potrzeby wyścigu Dubai Tour 2015

Nedaa i Hytera dostawcami systemu TETRA na potrzeby wyścigu Dubai Tour 2015

Nedaa, firma świadcząca profesjonalne usługi komunikacyjne oraz jedyny w Dubaju operator sieci TETRA, z dumą ogłasza nawiązanie współpracy z Hytera Communications, czołowym dostawcą rozwiązań komunikacyjnych z branży profesjonalnego sprzętu do przenośnej komunikacji radiowej (PMR), co pozwoliło zapewnić wysoce niezawodną i wydajną łączność TETRA na potrzeby wyścigu kolarskiego Dubai Tour 2015 w dniach 4–7 lutego 2015 roku.

Wyścig ten po raz pierwszy zorganizowano w roku 2014. Od tego czasu jego zasięg się zwiększył, by w tegorocznej edycji objąć 16 zespołów biorących udział w cyklu World Tour. Już na samym początku przygotowań do imprezy komitet organizacyjny postanowił, że to właśnie Nedaa będzie oficjalnym dostawcą rozwiązań komunikacyjnych, uznając wysoką jakość planowania technologicznego i obsługi oferowanych przez tę firmę.

Na potrzeby drugiej edycji wyścigów Dubai Tour Needa dostarczyła Z1p, czyli wyprodukowany niedawno przez Hytera przenośny radiotelefon TETRA, ze swoją siecią, która zasięgiem obejmuje cztery trasy wyścigu o łącznej długości prawie 700 km. Hytera Z1p zaprojektowano tak, by był w pełni kompatybilny z otwartym standardem TETRA opracowanym przez ETSI. W wyjątkowo wytrzymałej, odpowiedniej do celów wojskowych, a jednocześnie kompaktowej obudowie o grubości zaledwie 23 mm, którą wyposażono w pełną klawiaturę, ukrytych zostało szereg funkcji odpowiadających standardom bezpieczeństwa publicznego. Badania terenowe przeprowadzone przez firmę Nedaa potwierdziły, że jej system doskonale współpracuje z Hytera Z1p zarówno w centrum miasta pełnym drapaczy chmur, jak i na otwartej przestrzeni oraz w pobliżu wzniesień terenu.

W trakcie wyścigu odbiorniki radiowe były intensywnie użytkowane przez przedstawicieli organizatora oraz członków Rady ds. Sportu w Dubaju, aby zagwarantować nieprzerwaną komunikację między poszczególnymi zespołami roboczymi. Ponadto sieć Nedaa umożliwiała łączność radiową między policją a innymi służbami i instytucjami.

„To dla Nedaa zaszczyt móc pełnić rolę oficjalnego dostawcy usług komunikacyjnych na potrzeby tak znakomitego wydarzenia. Jeśli chodzi o funkcjonalność i użyteczność, radiotelefony Hytera Z1p doskonale sprawdzają się w krytycznych warunkach, np. takich, z jakimi mamy do czynienia podczas wyścigu Dubai Tour. Z zalet tego systemu z pewnością skorzystają również nasi klienci. Pragniemy oferować usługi zgodne z najbardziej wymagającymi normami międzynarodowymi i najlepszymi praktykami z zakresu bezpieczeństwa publicznego oraz telekomunikacyjnego, by zapewnić Dubajowi miejsce wśród krajów szczycących się największymi osiągnięciami na tym polu” — powiedział Mansoor Bu Osaiba, wiceprezes Nedaa.

O Nedaa
Nedaa-logoNedaa to spółka, której zarządcą i właścicielem jest rząd Dubaju. Po założeniu w czerwcu 2008 r. Nedaa dokonała śmiałego posunięcia, jakim było uruchomienie, po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie, sieci Terrestrial Trunked Radio Network (ogólnoświatowy standard cyfrowej łączności trunkingowej TETRA). Nedaa świadczy usługi zgodnie ze Strategicznym Planem Rządu Dubaju, w którym przewidziano kompleksowe plany i zakrojone na szeroką skalę scenariusze na wypadek sytuacji kryzysowych i kataklizmów. Wśród klientów spółki znajdują się m.in. RTA, policja w Dubaju, władze miejskie Dubaju, Grupa MAF, Park Inwestycyjny w Dubaju, Hotel Address, G4S, Urząd ds. Służby Zdrowia w Dubaju oraz Dubai Aluminum.
http://www.nedaa.ae

O firmie Hytera
Hytera-logoHytera, czołowy dostawca usług komunikacyjnych z branży profesjonalnego sprzętu do przenośnej komunikacji radiowej (PMR, Professional Mobile Radio), wspiera najważniejsze otwarte standardy technologiczne, takie jak TETRA, DMR czy PDT, i pomaga klientom w płynnym przechodzeniu na szerokopasmowe łącza LTE. Spółkę założono w 1993 r. w Shenzhen (Chiny). W 2011 r., po przekształceniu w spółkę akcyjną, Hytera weszła na giełdę papierów wartościowych w Shenzhen.

http://www.hytera.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń