Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze MPK Kraków zakupiło 100 radiotelefonów TETRA Motorola

MPK Kraków zakupiło 100 radiotelefonów TETRA Motorola

Spółka Aksel złożyła najkorzystniejszą ofertę na radiotelefony TETRA w postępowaniu prowadzonym przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. w Krakowie. Przedmiotem zamówienia było 100 sztuk radiotelefonów Motorola MTM800E wraz z wyposażeniem dodatkowym dla systemu łączności TETRA.  Radiotelefony zostaną zainstalowane w pojazdach krakowskiej komunikacji miejskiej.

Motorola MTM800E to  zaawansowany przewoźny radiotelefon TETRA o zwiększonym poziomie trwałości i wydajności, przeznaczony do zastosowania w różnych pojazdach a także w biurze. Zapewnia niezawodną komunikację i wszechstronną funkcjonalność dla użytkowników z sektora transportu, logistyki oraz bezpieczeństwa publicznego. Więcej o radiotelefonie na stronie Motorola Solutions

Wdrażanie cyfrowej łączności dla MPK Kraków rozpoczęło się w 2008 roku od instalacji  systemu TETRA w dwukilometrowym tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju (KST).  Cały tunel został pokryty siecią kabli promieniujących. Następnie w 2010 roku, w ramach modernizacji analogowego trankingu MPT1327 postanowiono zainstalować dwie stacje bazowe TetraNode firmy Rohill, które swym zasięgiem pokrywają znaczną część krakowskiej aglomeracji. System TETRA jest w pełni zintegrowany z analogową łącznością umożliwiając transmisję głosu, danych oraz pozycjonowanie pojazdów komunikacji miejskiej.

Obecny zakup jest dalszym krokiem w stronę migracji z analogowego na cyfrowy system łączności TETRA.


Źródło: http://www.aksel.com.pl/ Fot. MPK Kraków

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń