Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Motorola wprowadza radiotelefon z aparatem i system do zarządzania zdjęciami

Motorola wprowadza radiotelefon z aparatem i system do zarządzania zdjęciami

Basingstoke, Wielka Brytania, 21 marca 2013 roku — firma Motorola Solutions wprowadziła pierwsze na świecie rozwiązanie do zarządzania zdjęciami, przeznaczone do zastosowań o znaczeniu krytycznym. Jest to połączenie nowego radiotelefonu TETRA MTP6750 wyposażonego w 5-megapikselowy aparat fotograficzny, z systemem PICS. Dzięki temu systemowi, wykonanymi za pomocą MTP6750 zdjęciami można zarządzać, weryfikować je oraz współdzielić w codziennej pracy służb bezpieczeństwa publicznego.

Ręczny radiotelefon TETRA MTP6750

  • Jest to pierwszy radiotelefon TETRA ze zintegrowanym 5-megapikselowym aparatem fotograficznym i tymi samymi wymiarami, co typowe radiotelefony TETRA firmy Motorola. Umożliwia to funkcjonariuszom wykonywanie zdjęć bez korzystania z dodatkowych urządzeń.
  • Duży wyświetlacz o rozdzielczości QVGA (320×240 pikseli) pozwala użytkownikom na łatwe przeglądanie zdjęć.
  • Nowy radiotelefon zbudowano w oparciu o platformę MTP6000 posiadającą wiele różnych opcji transmisji danych, takich jak Bluetooth, wieloszczelinowa transmisja danych pakietowych (MSPD) i TEDS (TETRA Enhanced Data Services).
  • Zintegrowana przeglądarka WAP z obsługą WAP Push daje użytkownikom dostęp do źródeł takich, jak bazy danych oraz możliwość odbierania zdjęć przesyłanych w trybie push — pojawiających się bezpośrednio na wyświetlaczu radiotelefonu.
  • MTP6750 oferuje zintegrowany repeater działający w trybie bezpośrednim (DMO) i rozszerzony o 14% zasięg dzięki mocy nadawczej 1,8 W i najlepszej w swojej klasie czułości odbiornika.

System PICS — kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zdjęciami

  • PICS składa się z trzech części: zintegrowanego zarządzania terminalami (iTM), nieusuwalnego podpisu cyfrowego (IDM) oraz interfejsu programowania aplikacji (API).
  • ITM umożliwia zdalne zarządzanie inwentarzem radiotelefonów z jednego miejsca, w tym wykonywanie kopii zapasowych zdjęć i aktualizacje oprogramowania. Pozwala również liderom zmian i dyspozytorom wysyłać w trybie push zdjęcia do dowolnej liczby radiotelefonów, w trakcie ich ładowania. Do zdjęć mogą być dołączane notatki służbowe, co eliminuje potrzebę roznoszenia papierowych dokumentów.
  • Podpis cyfrowy IDM (Indelible Digital Marking) pozwala upewnić się, że opatrzone nim zdjęcia nie były modyfikowane przed dostarczeniem ich jako dowód w sądzie. Zdjęcia zawierają metadane takie, jak czas i datę wykonania, lokalizację wg GPS, identyfikator użytkownika i inne.
  • iTM umożliwia użytkownikowi zweryfikowanie zdjęcia — jeśli w metadanych lub w samym zdjęciu zostanie wykryta jakaś zmiana, weryfikacja kończy się niepowodzeniem.
  • Ponadto, API iTM pozwala firmie Motorola oraz jej partnerom integrować PICS w istniejących systemach oraz tworzyć kolejne aplikacje specjalnie dostosowane do potrzeb konkretnych służb bezpieczeństwa publicznego i innych organizacji.

Tom Quirke, wiceprezes i główny menedżer Global TETRA Organization w Motorola Solutions, powiedział: “Aby zaprojektować kolejną generację naszych rozwiązań TETRA, przeprowadziliśmy szeroko zakrojony program badawczy z agencjami bezpieczeństwa publicznego w wielu regionach świata. W wywiadach funkcjonariusze wielokrotnie mówili nam, że znaczne korzyści daje możliwość wykonywania zdjęć oraz przeglądania ich podczas pracy w terenie. To oszczędza czas. To znacznie usprawnia codzienną pracę funkcjonariuszy. Ponadto, ogromnie ułatwia zbieranie materiału dowodowego. Aby spełnić ich potrzeby, opracowaliśmy przenośny radiotelefon MTP6750. Jest to pierwszy radiotelefon przenośny TETR ze zintegrowanym 5-megapikselowym aparatem fotograficznym oraz systemem zarządzania zdjęciami. Został on opracowany tak, aby idealnie wpasować się w codzienny tok pracy organizacji bezpieczeństwa publicznego i jesteśmy przekonani, że jest to system zarządzania zdjęciami, na który czekali użytkownicy i agencje.”

Źródło: mediacenter.motorolasolutions.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń