Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ministerstwo Energii rozpoczyna konsultacje w sprawie łączności specjalnej dla energetyki

Ministerstwo Energii rozpoczyna konsultacje w sprawie łączności specjalnej dla energetyki

Ministerstwo Energii zaprosiło w ubiegły piątek operatorów telekomunikacyjnych, dostawców rozwiązań teleinformatycznych, jednostki zajmujące się badaniami i rozwojem, do przedstawienia propozycji w zakresie modernizacji obecnie funkcjonujących systemów łączności w energetyce.

Resort podkreśla, że bardzo ważnym zadaniem w zakresie przebudowy krajowej sieci elektroenergetycznej w sieć inteligentną będzie również modernizacja obecnych systemów łączności. Jak czytamy w komunikacie resortu, w szczególności chodzi o systemy łączności trankingowej wykorzystywane przez operatorów systemów dystrybucyjnych. Jednocześnie ME zapowiada, że prace te będą skorelowane z działaniami podjętymi przez MSWiA w ramach utworzenia tzw. Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej (OCSŁR).

W związku z tym ministerstwo zaprosiło operatorów telekomunikacyjnych, dostawców rozwiązań teleinformatycznych, jednostki zajmujące się badaniami i rozwojem do przedstawienia propozycji w zakresie modernizacji obecnie funkcjonujących systemów łączności w energetyce. Spotkania mają się odbyć 31 sierpnia br., a termin nadsyłania zgłoszeń upływa w 26 sierpnia. Ministerstwo Energii podczas spotkań mają reprezentować specjaliści zaproszeni przez ME oraz Operatorów Systemu Dystrybucyjnego.

Spotkania odbędą się 31 sierpnia 2016 r. w godz. 9:00-16:00 w Ministerstwie  Energii. Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 26 sierpnia 2016 r.

Źródło: http://www.me.gov.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

PT310 i PT350: nowe radiotelefony TETRA od Hytera

Hytera zaprezentowała dwa nowe radiotelefony cyfrowe pracujące w standardzie TETRA: PT310 i PT350

Hytera wyposaża holenderskie służby w nowy system łączności radiowej TETRA

Hytera poinformowała o pomyślnym zakończeniu projektu migracji narodowej sieci TETRA (C2000) w Holandii do nowej infrastruktury ACCESSNET-T-IP

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.
Pytania? Zadzwoń