Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Ministerstwo Energii rozpoczyna konsultacje w sprawie łączności specjalnej dla energetyki

Ministerstwo Energii rozpoczyna konsultacje w sprawie łączności specjalnej dla energetyki

Ministerstwo Energii zaprosiło w ubiegły piątek operatorów telekomunikacyjnych, dostawców rozwiązań teleinformatycznych, jednostki zajmujące się badaniami i rozwojem, do przedstawienia propozycji w zakresie modernizacji obecnie funkcjonujących systemów łączności w energetyce.

Resort podkreśla, że bardzo ważnym zadaniem w zakresie przebudowy krajowej sieci elektroenergetycznej w sieć inteligentną będzie również modernizacja obecnych systemów łączności. Jak czytamy w komunikacie resortu, w szczególności chodzi o systemy łączności trankingowej wykorzystywane przez operatorów systemów dystrybucyjnych. Jednocześnie ME zapowiada, że prace te będą skorelowane z działaniami podjętymi przez MSWiA w ramach utworzenia tzw. Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej (OCSŁR).

W związku z tym ministerstwo zaprosiło operatorów telekomunikacyjnych, dostawców rozwiązań teleinformatycznych, jednostki zajmujące się badaniami i rozwojem do przedstawienia propozycji w zakresie modernizacji obecnie funkcjonujących systemów łączności w energetyce. Spotkania mają się odbyć 31 sierpnia br., a termin nadsyłania zgłoszeń upływa w 26 sierpnia. Ministerstwo Energii podczas spotkań mają reprezentować specjaliści zaproszeni przez ME oraz Operatorów Systemu Dystrybucyjnego.

Spotkania odbędą się 31 sierpnia 2016 r. w godz. 9:00-16:00 w Ministerstwie  Energii. Zgłoszenia udziału przyjmowane są do 26 sierpnia 2016 r.

Źródło: http://www.me.gov.pl/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń