Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Holenderska Policja ogłosiła przetarg na 46 tysięcy radiotelefonów TETRA

Holenderska Policja ogłosiła przetarg na 46 tysięcy radiotelefonów TETRA

Kilka dni temu holenderska policja ogłosiła przetarg na zakup 46 tysięcy nowych radiotelefonów TETRA, które będą pracować w zmodernizowanej sieci łączności radiowej „C2000” dla służb w Holandii. Przetarg obejmuję dostawę 36 tys. radiotelefonów ręcznych oraz 10 tys. przewoźnych. Dostawa radiotelefonów będzie podzielona na 6 partii, więc każdy z potencjalnych dostawców będzie miał możliwość udziału w postępowaniu przetargowym.

Zamawiający przewiduje podpisanie umów ramowych z potencjalnymi dostawcami do dnia 1 czerwca br. Firmy które podpisały umowy będą składać swoje propozycje cenowe na każde z 6 części przetargu w latach 2016/2017. Przewidziane są trzy dostawy radiotelefonów ręcznych, po 12 tysięcy sztuk każda. Pod koniec bieżącego roku policja chce zakupić 10 000 sztuk radiotelefonów przewoźnych z akcesoriami. Poza dostawą radiotelefonów z akcesoriami, zamawiający wymaga zapewnienia szkoleń, usług w zakresie zarządzania i usuwania usterek. Oferty należy składać do 8 kwietnia 2016 roku.

C2000 jest ogólnokrajową siecią TETRA w Holandii. Projekt jej budowy w roku 1999 wygrała firma Motorola. Proces budowy sieci został podzielony na 15 obszarów, a jej zakończenie nastąpiło w czerwcu 2004 roku. Operacyjnie sieć funkcjonuje od 2005 roku. System obejmuje swym zasięgiem cały obszar Holandii i złożony jest z około 400 stacji bazowych TETRA, pracujących w paśmie częstotliwości 380-400 MHz. Nowa cyfrowa łączność TETRA zastąpiła ponad 100 analogowych sieci radiowych, umożliwiając wspólna komunikację wszystkich służb bezpieczeństwa publicznego w Holandii.

Warto wspomnieć, że firma Hytera Mobilfunk, niemiecka filia chińskiego wytwórcy sprzętu i rozwiązań radiokomunikacji, w roku 2015 wygrała przetarg na modernizację infrastruktury (część pierwsza przetargu) krajowej sieci C2000. Przetarg na tę modernizację, rozpisany przez holenderskie Ministerstwo Bezpieczeństwa i Sprawiedliwości w zeszłym roku, został podzielony na trzy części. Pierwsza obejmuje system transmisji głosu i danych w standardzie TETRA pomiędzy stanowiskami dowodzenia a jednostkami w terenie, druga — alarmowy system przywoławczy (P2000), natomiast wykonawca części trzeciej zmodernizuje same stanowiska dowodzenia.

 

Źródło: http://tetra-applications.com Fot: flickr.com Wikimedia Commons (na licencji CC BY-ND 2.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń