Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Terminal kontenerowy DCT w Gdańsku kupuje nowe radiotelefony TETRA

Terminal kontenerowy DCT w Gdańsku kupuje nowe radiotelefony TETRA

DCT Gdańsk jest największym i najszybciej rozwijającym się polskim terminalem kontenerowym oraz jedynym terminalem głębokowodnym w rejonie Morza Bałtyckiego, do którego bezpośrednio zawijają statki z Dalekiego Wschodu. DCT był pierwszym terminalem, do którego bezpośrednio zawijały statki z Azji na Morze Bałtyckie, a dzisiaj jest miejscem docelowym największych jednostek na świecie wyruszających z Chin, Korei oraz innych krajów azjatyckich.

Niezawodna komunikacja jest kluczowym elementem w koordynacji pracy terminala. Firma już od 2007 roku wykorzystuje system TETRA w codziennych czynnościach. Kilka dni temu ogłoszony został przetarg na dostawę radiotelefonów przewoźnych oraz przenośnych TETRA. Zamawianych jest w sumie 83 radiotelefony (26 przenośnych i 57 przewoźnych). Dostawy podzielono na trzy tury, z któtych pierwsza partia ma zostać dostarczona przed 1 lipca br.

Wymagania ogólne dla radiotelefonów przewoźnych i przenośnych to:

Wszystkie radiotelefony muszą pracować w systemie cyfrowym zgodnym ze specyfikacja ETSI TETRA
• Praca w zakresie częstotliwości 380-430 MHz
• Każdy radiotelefon musi być wyposażony w wyświetlacz LCD, umożliwiający komfortową pracę w dużym nasłonecznieniu (odczyt informacji)
• Każdy radiotelefon musi posiadać menu w języku angielskim
• Wszystkie radiotelefony muszą być programowane z poziomu jednej aplikacji wspólnej dla wszystkich typów radiotelefonów
• Każdy radiotelefon musi obsługiwać tryby pracy dla połączeń grupowych oraz indywidualnych (simplex i duplex)
• Każdy radiotelefon musi umożliwiać obsługę połączeń priorytetowych
• Tryb działania radiotelefonu musi być automatycznie dostosowywany w zależności od typu połączenia przychodzącego/wychodzącego.
• Każdy radiotelefon musi mieć możliwość udostępnienia historii co najmniej 10 ostatnich połączeń
• Radiotelefony muszą zapewniać zrozumiałą komunikację nawet w przypadku prowadzenia rozmowy w otoczeniu o zwiększonym poziomie hałasu

Ponadto w specyfikacji znajduje się szereg wymogów dotyczących pracy w trybie trankingowym TMO i DMO (bezpośrednim). Radiotelefony muszą wspierać usługę dodawania i odejmowania grup rozmownych przez zarządzającego Systemem TETRA (dynamicznego przegrupowania – DGNA). Wszystkie radiotelefony muszą być wyposażony w odbiornik GPS. Ukompletowanie radiotelefonów przewoźnych musi zawierać rozłączny panel oraz uchwyt montażowy, a także odpowiednio (do typu pojazdu) długi przewód połączeniowy pomiędzy jednostką centralną a panelem radiotelefonu.

Każdy chętny musi przedstawić 1 referencję na zrealizowanie dostawy radiotelefonów TETRA na kwotę minimum 50 000 PLN w przeciągu ostatnich 3 lat. Urządzenia maja być objęte 12 miesięczna gwarancja producenta z czasem naprawy nie przekraczającym 30 dni kalendarzowych

Kryterium wyboru będzie w większości cena (90%), oraz referencje z wcześniej zrealizowanych projektów (10%).  Termin składania ofert upływa 20 maja 2016, o godz. 12.00.

Źródło: dctgdansk.pl Fot.aeromedia.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Nowe urządzenie pokładowe Teltronic RTP-800 TETRA/LTE dla transportu publicznego

Hiszpańska firma Teltronic, jako światowy lider profesjonalnych rozwiązań komunikacji radiowej w transporcie, przedstawiła urządzenie pokładowe nowej generacji RTP-800, które integruje krytyczne usługi łączności głosowej (TETRA) i usługi transmisji danych szerokopasmowych (LTE/Wi-Fi) w jednym urządzeniu.

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.
Pytania? Zadzwoń