Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Środkowy Wschód atrakcyjnym rynkiem dla branży PMR

Środkowy Wschód atrakcyjnym rynkiem dla branży PMR

Hotel Burj Al Arab w Dubaju Zjednoczone Emiraty ArabskieW 2012 roku w Dubaju odbędą się dwie duże, międzynarodowe konferencje o tematyce profesjonalnej łączności radiowej: APCO i TWC 2012 (Światowy Kongres TETRA). Środkowy Wschód to bardzo atrakcyjny rynek dla branży łączności krytycznej z wielu powodów.

O ten region świata toczy się zacięta rywalizacja pomiędzy dostawcami nowoczesnych technologii cyfrowych, takich jak DMR, dPMR, TETRA i P25. Każdy z nich zabiega o zdobycie jak największego udziału w rynku dla swojej technologii. Thomas Lynch, analityk firmy IMS Research stwierdza, że łączność analogowa w tym regionie to ponad 1.5 miliona urządzeń, z których większość będzie stopniowo zastępowana rozwiązaniami cyfrowymi. Lynch przewiduje, że 40% wszystkich aktywnych licencji radiowych zostanie zmienionych na cyfrowe do 2015 roku.

„Środkowy Wschód jest jednym z najbardziej obiecujących rynków dla rozwoju łączności profesjonalnej. Pomimo 20% spadku dostaw urządzeń radiowych z powodu spowolnienia gospodarczego w 2009 roku, udało się przewyższyć poziom obserwowany przed kryzysem w kolejnych latach. Było to możliwe dzięki inwestycjom w infrastrukturę Kataru i Abu Dhabi oraz z powodu chęci uzyskania pozycji lidera w dziedzinie interesów międzynarodowych. Potencjał rozwoju dla różnych technologii PMR jest duży.” – konkluduje Lynch.

Instytut Finansów Międzynarodowych przewiduje, że rzeczywisty wzrost produktu krajowego brutto w  Zjednoczonych Emiratach Arabskich wzrośnie o 4.4 % w roku 2011, a o kolejne 3.1 % w roku 2012. Średni rozwój krajów eksportujących ropę przyspieszył, wzrastając z 4.7 % w roku 2010 do 6.5 % w roku 2011. Według październikowego raportu Instytutu, jest to w znacznej mierze spowodowane zwiększeniem produkcji ropy naftowej oraz gazu, jak również wydatkami rządowymi na rozwój ekonomiczny. W kwestii technologii cyfrowych, przypuszcza się, iż największą liczbę użytkowników do końca 2015 roku osiągnie TETRA. Być może dlatego Stowarzyszenie TETRA postanowiło zorganizować doroczny Światowy Kongres TETRA właśnie w Dubaju w dniach 14-17 maja. Na stronie internetowej promującej to wydarzenie Dubaj opisywany jest jako „miasto sprzyjające rozwojowi międzynarodowemu” oraz „jedno z najlepszych miejsc do robienia interesów”.

Wielu kluczowych producentów branży TETRA współpracuje od dłuższego czasu ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi. Firma Cassidian, razem z Uniwersytetem Khalifa oraz firmą Emiraje Systems powołały do życia cybernetyczne centrum zarządzania (fot poniżej), które powstało w Abu Dabi na Uniwersytecie Khalifa na mocy porozumienia podpisanego w roku 2010. Firmy Damm Cellular Systems oraz Creowave zawarły umowy partnerskie z dystrybutorami na terenie Emiratów.

Kalifa-Abu-Dhabi-Cybernetyczne-Centrum Zarzadzania-Cassidian.jpg

Na dwa tygodnie przed Światowym Kongresem TETRY, Stowarzyszenie APCO (Association of Public-Safety Communications Officials) zaplanowało swój coroczny Kongres również w Dubaju w dniach 1-3 maja.

Przedstawiciele Grupy Wspierającej Technologię P25 (ang. PTIG – P25 Technology Interest Group) poinformowali o wdrożeniu systemów P25 na terenie Zjednoczonych Emiratów, Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie oraz Kuwejcie. Lynch stwierdza, że eksport produktów P25 z roku na rok wzrasta. Zaś APCO to stowarzyszenie, które swój początek miało w USA jako lobby standardu P25.

Światowy Kongres APCO (APCO International) przedstawił jednak stanowisko technologicznie neutralne, stwierdzając na swojej stronie internetowej: „To wydarzenie nie ma na celu faworyzowania jednej technologii kosztem innych. Celem konferencji nie jest promowanie jedynie standardu P25. Kongres pragnie zaprezentować światowym specjalistom od spraw bezpieczeństwa publicznego wszystkie typy technologii i rozwiązań komunikacyjnych”.

Źródło: http://www.radioresourcemag.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń