Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rynek TETRA rośnie i ma przed sobą obiecującą przyszłość

Rynek TETRA rośnie i ma przed sobą obiecującą przyszłość

Zanim w Dubaju rozpoczął się tegoroczny Światowy Kongres TETRA, firma badawcza IMS Research podała, że to właśnie Środkowy Wschód wraz z Afryką w roku 2011 były najszybciej rozwijającymi się regionami pod względem technologii TETRA. Miejsce, w którym zorganizowano Kongres nie było więc przypadkowe.

W pierwszym dniu tego najważniejszego dla branży TETRA wydarzenia, Thomas Lynch z działu radiokomunikacji ruchomej IMS Research przedstawił interesujące dane dotyczące stanu obecnego i przyszłości rynku TETRA na świecie. Podczas prezentacji można było dowiedzieć się, co mało zaskakujące, że TETRA ma przed sobą rozwojową ścieżkę, ale również, że rynek wciąż rośnie i na kolejne lata przewidywany jest wzrost dostaw urządzeń radiowych oraz dochodów.

Lynch zaprezentował także wyniki badania ostatnio przeprowadzonego przez IMS wśród 260 posiadaczy pozwoleń radiowych. Skupiało się ono na zagadnieniu szerokopasmowej transmisji danych. Okazało się, że faktycznie istnieje wśród użytkowników profesjonalnej ruchomej łączności radiowej potrzeba wydajniejszej transmisji danych. Jednocześnie 80% respondentów przyznało, że wykorzystuje komercyjne sieci komórkowe do własnych potrzeb, z racji braku własnych rozwiązań do transmisji szerokopasmowej – LTE lub innych.

Wykorzystanie komercyjnych sieci przez użytkowników PMR/LMR

Konkludując, analityk IMS stwierdził, że jeśli tylko zostaną przezwyciężone trudności związane z widmem i harmonizacją oraz rozwiązane kwestie ekonomiczne, jest znaczny potencjał do wzrostu dla branży PMR w zakresie rozwiązań szerokopasmowych.

 

 

Źródło: imsresearch.com

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń