Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Premiera radiotelefonu MTP6750 na konferencji prasowej w Londynie

Premiera radiotelefonu MTP6750 na konferencji prasowej w Londynie

21 marca 2013, Londyn – Podczas konferencji prasowej w londyńskim hotelu Intercontinental Westminster około 30 dziennikarzy specjalistycznych z całej Europy miało okazję zobaczyć innowacyjny radiotelefon TETRA MTP6750 oraz system do zarządzania zdjęciami PICS, firmy Motorola Solutions. Polskę reprezentował Mariusz Waruszewski, redaktor serwisu Tetraforum.pl.

 

Konferencję rozpoczął Tom Quirke, dyrektor działu TETRA Motorola Solutions, który przedstawił najważniejsze zalety oferowanego rozwiązania. Quirke wskazał, jak bardzo istotna jest możliwość dokumentowania przestępstwa w pierwszych chwilach po jego wystąpieniu, tak aby nie zatrzeć dowodów oraz wykorzystać zdjęcia w postępowaniach sądowych. Zdjęcia z radiotelefonu zawierają specjalne metadane oraz podpis cyfrowy, który zabezpiecza przed ich modyfikacją.

Następnie zdjęcia mogą być transmitowane przez Bluetooth, z użyciem TEDS (TETRA Enhanced Data Services), wieloszczelinowej transmisji danych pakietowych (MSPD) lub za pośrednictwem system iTM (Zintegrowanego Systemu Zarządzania Terminalami), który może przesyłać zdjęcia z karty SD radiotelefonu do centralnego systemu ewidencjonowania podczas ładowania akumulatora. Z kolei system WAP Push pozwala na przesyłanie do funkcjonariuszy informacji o osobach zaginionych lub poszukiwanych.

 

W dalszej części konferencji Katja Millard z działu Market Research Motorola Solutions przedstawiła proces zbierania wymagań dla radiotelefonu z udziałem funkcjonariuszy w 44 krajach na przestrzeni ostatnich 4 lat. 67% ankietowanych opowiedziało się za wbudowaniem aparatu fotograficznego w radiotelefon, tak aby móc dokumentować zdarzenia na bieżąco bez potrzeby noszenia dodatkowego urządzenia. Duży kolorowy wyświetlacz to kolejna zaleta radiotelefonu który pozwala na swobodne oglądanie zdjęcia zaginionego dziecka czy poszukiwanego podejrzanego.

 

Badania instytutu IHS (dawniej IMS Research), jako niezależnej jednostki badawczej również potwierdziły fakt, że aparat fotograficzny w radiotelefonie stanowi istotną wartość dodaną dla funkcjonariuszy na służbie – konkludował Thomas Lynch z IHS.

Drugą część konferencji stanowiły demonstracje na żywo, podczas których zaprezentowany został m.in. system TETRA Push przy wykorzystaniu aplikacji firmy Portalify,  specjalizującej się z w rozwiązaniach transmisji danych w sieciach TETRA. Zgromadzeniu uczestnicy mogli na żywo zaobserwować mechanizm działania i dystrybucji zdjęć.

Mariusz Waruszewski, z tetraforum.pl, który na specjalne zaproszenie firmy Motorola Solutions pojechał do Londynu miał też okazję porozmawiać z Tomem Quirke’em na temat przyszłości systemów TETRA oraz aktualnej sytuacji na świecie i w Polsce. Tom otrzymał od tetraforum.pl praktyczny upominek w postaci kubka „I love TETRA”. Poniżej wybrane zdjęcia z przebiegu konferencji.

 

Fot. Mariusz Waruszewski

{gallery}Motorola-Press-Conf-London-2013{/gallery}

 

Źródło: własne

 

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

5 powodów, dla których warto wybrać technologię TETRA

Hytera Mobilfunk cytuje 5 powodów dla których warto wybrać niezawodną łączność radiową w standardzie TETRA: Bezpieczna komunikacja radiowa, Wysoki poziom interoperacyjności, Maksymalna skalowalność, Efektywne wykorzystanie kanałów, Bezprzewodowe połączenie sieciowe.

Energa OZE wprowadza do użytku system TETRA

Nowoczesny system cyfrowej łączności TETRA będzie wdrożony w kolejnej spółce Grupy Energa w celu zapewnienia niezawodnej łączności.

Policja zamraża projekt „TETRA 13 miast”. Rozpatrywane są różne scenariusze

Komenda Główna Policji zdecydowała po wyroku sądu o przerwaniu wdrażania systemu łączności TETRA w 13 aglomeracjach w Polsce.

Page Commmunication będzie serwisować stołeczną TETRĘ Policji

Firma Page Commmunication została wybrana na realizację usług serwisu pogwarancyjnego infrastruktury systemu trankingowego TETRA TetraNode firmy Rohill dla Komendy Stołecznej Policji
Pytania? Zadzwoń