Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Oszczędność energii - oszczędność pieniędzy

Oszczędność energii – oszczędność pieniędzy

Nowy moduł stacji bazowej TETRA R-8070, wyprodukowany przez firmę ROHILL, posiada niewielki wyświetlacz dotykowy umożliwiający serwisantom ustawianie parametrów lub obserwowanie pracy systemu na miejscu, bez konieczności odwoływania się do centrum zarządzania sieci.

 

Przy realizacji swojego najnowszego projektu, firma Rohill, holenderski producent infrastruktury radiowej, kierowała się ideą oszczędności energetycznej. Model R-8070 stacji bazowej pracującej w technologii TETRA charakteryzuje się skutecznością większą o 50% w porównaniu z ofertą konkurencji. W przypadku zastosowań o strategicznym znaczeniu, kiedy drugi element nadawczo-odbiorczy stacji pracuje w trybie tzw. gorącego czuwania (hot standby) ta nowa architektura jest w stanie umożliwić jeszcze większe oszczędności energetyczne.

 

Jak tłumaczy Michael Pampel, „W standardowym systemie gorące czuwanie jest cały czas aktywne. A to oznacza wytwarzanie około 300 W energii, która zwyczajnie wyparowuje niczemu nie służąc. W naszej stacji bazowej wartość tej marnowanej energii wynosi zaledwie 10 W. Jest to faktycznie tryb gorącego czuwania, ale w zmodyfikowanej wersji. Stacja transmituje jedynie pojedynczy impuls w całej ramce danych, co jednak wystarcza do zrealizowania odpowiedniej synchronizacji w systemie. Tym sposobem z 300 W robi się 10 W”.

 

Zgodnie z obliczeniami firmy ROHILL, tego typu oszczędność energetyczna w dużej sieci może się przełożyć po dziesięciu latach nawet na półtora miliona dolarów.

R-8070-Rohill-tetranode-base-station-transceiver.png

„Jesteśmy bardzo dumni z tego osiągnięcia, ponieważ w przeciwieństwie do innych producentów stacji bazowych, jako jedyni pomyśleliśmy o tym aspekcie. Inni chwalą się jedynie mocą i czułością odbiornika, ale nikt nawet słowem nie wspomni o skuteczności energetycznej i poborze prądu”. – powiedział Michael Pampel z firmy ROHILL.

 

Czytaj więcej o stacji bazowej ROHILL R-8070:

http://tetraforum.pl/doc/Rohill-R-8070-TETRA-Base-Station-transceiver-1.0.pdf

 

O firmie ROHILL. (www.rohill.com)

ROHILL logoFirma ROHILL stała się jednym z wiodących dostawców infrastruktury TETRA. Jej rozwiązania zaspokajają potrzeby odbiorców sektora bezpieczeństwa publicznego z całego świata. ROHILL dostarcza infrastrukturę TetraNode, która łączy w sobie wiele współczesnych trendów by zaoferować naprawdę rewolucyjny, przyszłościowy i zawierający w sobie zaskakującą ilość unikalnych rozwiązań system oparty o standard TETRA. Aksel Sp. z o.o. jest od lat jedynym polskim partnerem firmy ROHILL.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń