Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze O fenomenie TETRY najlepiej świadczy jej popularność na pozostałych czterech kontynentach

O fenomenie TETRY najlepiej świadczy jej popularność na pozostałych czterech kontynentach

„Bezpieczeństwo informatyczne, stanowiące jeden z priorytetów węgierskiej prezydencji rady Unii Europejskiej, jest niezbędnym składnikiem skutecznej ochrony życia i dóbr”. Zdanie to wygłosił 25 maja 2011 roku węgierski minister Informatyki i Telekomunikacji Zsolt Nyitrai z Ministerstwa Rozwoju Narodowego podczas ceremonii otwarcia Światowego Kongresu TETRA który odbył się w Budapeszcie.

O fenomenie TETRY najlepiej świadczy jej popularność na pozostałych czterech kontynentach - powiedział Zsolt Nyitrai z Ministerstwa Rozwoju Narodowego podczas Światowego Kongresu TETRY 2011

Węgierska prezydencja położyła znaczny nacisk na bezpieczeństwo informatyczne. Był to główny temat omawiany podczas Konferencji Ministerstwa Telekomunikacji zorganizowanej w Balatonfüred, a także podczas ostatniego spotkania dotyczącego numeru alarmowego 112.

To pierwszy przypadek kiedy to w kraju należącym do regionu CEE (Środkowej i Wschodniej Europy) został zorganizowany Światowy Kongres TETRA, największe na skalę światową wydarzenie dotyczące profesjonalnej, cyfrowej łączności radiowej używanej głównie przez służby bezpieczeństwa publicznego. W wydarzeniu tym, odbywającym się w hali Hungexpo Budapest w dniach 24-27 maja 2011 roku, wzięły udział tysiące wysokiej rangi funkcjonariuszy policji, straży pożarnej i pogotowia, a także przedstawiciele światowych koncernów telekomunikacyjnych i firm będących w awangardzie jeśli chodzi o rozwój technologii informacyjnych.

Podczas ceremonii otwarcia, Zsolt Nyitrai podkreślił niezmiernie ważną rolę bezpiecznej komunikacji w epoce terroryzmu i klęsk żywiołowych niedawno dotykających jego kraj. TETRA jest profesjonalnym standardem radiokomunikacyjnym, który na całym świecie jest używany przez służby i organizacje wymagające bezpiecznej i w pełni poufnej komunikacji. W większości przypadków technologia ta, obecna w 118 krajach, obsługuje łączność służb bezpieczeństwa i ratownictwa takich jak straż pożarna, pogotowie ratunkowe czy policja, ale także funkcjonuje ona w fabrykach i przedsiębiorstwach transportowych. O sukcesie standardu TETRA, opracowanego w Europie głównie z myślą o niej, świadczy fakt, że zyskał on na popularności także na pozostałych czterech kontynentach.

Zsolt Nyitrai zaznaczył ponadto, że otwarty, cyfrowy standard łączności trankingowej TETRA używany jest już przez dziesięć węgierskich instytucji.

Zsolt-Nyitrai-wegierski-minister-rozwoju-narodowego-na-swiatowym-kongresie-tetra-budapeszt-2011-sala.jpg

Źródło: www.tetra-association.com

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń