Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA jako część systemu ITS Poznań

Łączność TETRA jako część systemu ITS Poznań

„Wpłynęło sześć ofert w przetargu na budowę Inteligentnego Systemu Transportu Miejskiego w Poznaniu” – donosi serwis RadioTech.pl. Jednym z elementów składowych planowanego projektu ITS (ang. Intelligent Transport Systems) będzie niezależny system TETRA, który umożliwi komunikację głosową z prowadzącymi pojazdy komunikacji miejskiej oraz wąskopasmową transmisje pakietową, przesyłanie krótkich wiadomości tekstowych (SDS) i wiadomości statusowych, czy pozycjonowanie autobusów na mapie cyfrowej.

Przetarg jest prowadzony przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. W projekcie przewidziano dostawę i instalację 560 radiotelefonów TETRA w wersji przewoźnej. Architektura i rozmiar planowanego systemu nie jest jeszcze znany na tym etapie projektu. ZDM dostał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 84 milionów złotych, a dodatkowe 16 milionów wyłoży miasto. Docelowo system ma działać na terenie całego Poznania.

RadioTech.pl donosi, że kilka czołowych firm z branży radiokomunikacji profesjonalnej również bierze udział pośrednio w tym przetargu, jako podwykonawcy Wykonawców głównych. Oczywiście na tym etapie nie wiadomo która z firm będzie realizowała projekt systemu łączności. Dopiero po rozstrzygnięciu postępowania głównego zwycięska firma lub konsorcjum wybierze partnera, który zajmie się wdrożeniem systemu TETRA.

Na realizację całego projektu ZDM zamierza przeznaczyć nie więcej niż 98,8 mln złotych. Najtańsza oferta hiszpańskiej firmy Aeronaval de Construcciones opiewa na kwotę 77,5 mln złotych. Pozostałe oferty złożyli również: konsorcjum Sprint (103,6 mln), UTI Grup (100,7 mln), Thales Polska (113 mln), Qumak S.A. (97,9 mln), Siemens (82,9 mln).

Źródło: RadioTech.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Airbus modernizuje sieć miejskiego operatora sieci komunalnej w Monachium do TETRA IP

Airbus zmodernizował system łączności radiowej TETRA miejskiego operatora komunalnego do nowoczesnej technologii serwera Airbus TETRA Taira

Andrzej Piotrowski poza PGE Systemy. Czy to oznacza koniec sieci LTE450 dla energetyki?

Andrzej Piotrowski rozstał się z PGE Systemy. Czy to oznacza koniec projektu prywatnej szerokopasmowej sieci LTE450 dla energetyki w Polsce?

Enspirion uruchomił na Bałtyku stację bazową sieci TETRA

Enspirion, spółka-córka Energi powiększa zasięg działania sieci radiowej TETRA o domenę morską – dzięki czemu poprawi się bezpieczeństwo i niezawodność cyfrowej łączności na południowym Bałtyku.

LOTOS Petrobaltic: Platformy i statki w zasięgu systemu TETRA

LOTOS Petrobaltic i Enspirion wspólnie uruchomili w połowie maja stację bazową systemu łączności krytycznej TETRA na platformie wydobywczej Baltic Beta
Pytania? Zadzwoń