Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łączność TETRA jako część systemu ITS Poznań

Łączność TETRA jako część systemu ITS Poznań

„Wpłynęło sześć ofert w przetargu na budowę Inteligentnego Systemu Transportu Miejskiego w Poznaniu” – donosi serwis RadioTech.pl. Jednym z elementów składowych planowanego projektu ITS (ang. Intelligent Transport Systems) będzie niezależny system TETRA, który umożliwi komunikację głosową z prowadzącymi pojazdy komunikacji miejskiej oraz wąskopasmową transmisje pakietową, przesyłanie krótkich wiadomości tekstowych (SDS) i wiadomości statusowych, czy pozycjonowanie autobusów na mapie cyfrowej.

Przetarg jest prowadzony przez Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu. W projekcie przewidziano dostawę i instalację 560 radiotelefonów TETRA w wersji przewoźnej. Architektura i rozmiar planowanego systemu nie jest jeszcze znany na tym etapie projektu. ZDM dostał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 84 milionów złotych, a dodatkowe 16 milionów wyłoży miasto. Docelowo system ma działać na terenie całego Poznania.

RadioTech.pl donosi, że kilka czołowych firm z branży radiokomunikacji profesjonalnej również bierze udział pośrednio w tym przetargu, jako podwykonawcy Wykonawców głównych. Oczywiście na tym etapie nie wiadomo która z firm będzie realizowała projekt systemu łączności. Dopiero po rozstrzygnięciu postępowania głównego zwycięska firma lub konsorcjum wybierze partnera, który zajmie się wdrożeniem systemu TETRA.

Na realizację całego projektu ZDM zamierza przeznaczyć nie więcej niż 98,8 mln złotych. Najtańsza oferta hiszpańskiej firmy Aeronaval de Construcciones opiewa na kwotę 77,5 mln złotych. Pozostałe oferty złożyli również: konsorcjum Sprint (103,6 mln), UTI Grup (100,7 mln), Thales Polska (113 mln), Qumak S.A. (97,9 mln), Siemens (82,9 mln).

Źródło: RadioTech.pl

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń