Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Kapsch CarrierCom przejmuje Prodata Mobility Systems NV

Kapsch CarrierCom przejmuje Prodata Mobility Systems NV

Firma Kapsch CarrierCom, austriacki producent rozwiązań łączności dla kolei, poinformowała o przejęciu przez siebie Prodata Mobility Systems NV, działu belgijskiej firmy Prodata Technology Group. Jest to znaczny krok firmy Kapsch CarrierCom ku jej celowi, jakim jest dostarczanie operatorom transportu publicznego całościowych rozwiązań technologicznych.

W 2012 roku austriackie przedsiębiorstwo utworzyło dział Transportu Publicznego skupiający się na dostarczaniu opartych o technologię TETRA sieci radiokomunikacji o znaczeniu krytycznym. Dzięki przejęciu Prodata Mobility Systems NV, ta oferta zostanie poszerzona o systemy zautomatyzowanego poboru opłat (AFC) i inteligentne systemy transportowe (ITS). Te pierwsze pozwalają operatorom transportu publicznego na uruchamianie wielu kanałów sprzedaży biletów: od zintegrowanych i wolnostojących rozwiązań POS, poprzez biletomaty, do serwisów online i aplikacji mobilnych. Systemy ITS pomagają natomiast poprawić efektywność operacyjną oraz wydajność pracy dzięki lokalizowaniu i śledzeniu na bieżąco położenia pojazdów.

Kari Kapsch, dyrektor generalny Kapsch CarrierCom, powiedział: „Operatorzy transportu publicznego potrzebują wsparcia od światowej klasy dostawców technologii, mających możliwość dostarczania kompleksowych rozwiązań. Nasze przejęcie Prodata Mobility Systems NV oznacza, że jesteśmy w stanie zapewnić takie wsparcie i daje nam całą technologię i wiedzę niezbędną do wspomożenia naszych klientów w ich działaniach”.

Franky Carbonez, prezes zarządu Prodata Mobility Systems NV, powiedział: „Poprzez integrację wiodących w branży rozwiązań transportu publicznego w swoim portfolio, firma Kapsch CarrierCom pomoże swoim klientom w zwiększaniu efektywności i umacnianiu swojej konkurencyjności. Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia sił z tak innowacyjnym przedsiębiorstwem i cieszymy się na wspólne osiągnięcie jeszcze większego sukcesu”.

Źródło: www.kapsch.net

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń