Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Rynek LMR osiągnie wartość 16,25 mld USD w 2017 roku

Rynek LMR osiągnie wartość 16,25 mld USD w 2017 roku

land-mobile-networks-PMRŚwiatowy rynek ruchomej łączności lądowej (LMR) osiągnie wartość 16,25 miliardów dolarów w 2017 roku, według najnowszego raportu instytutu Global Industry Analysts, Inc.(GIA)

GIA zapowiada publikację szczegółowego raportu na temat światowego rynku LMR (ang. Land Mobile Radio). Według raportu, wartość tego rynku osiągnie 16,25 miliardów dolarów w roku 2017. W czasach, w których światowa gospodarka powoli stara się wyjść z kryzysu, różnego rodzaju organizacje coraz częściej będą się rozglądały za oszczędnymi rozwiązaniami, a nieunikniony trend migracji na cyfrowe sieci radiowe będzie powiększał przychody na rynku.

Instytucje rządowe oraz firmy na całym świecie potrzebują bezpiecznej, niezawodnej i skutecznej komunikacji w celu wypełnienia różnorodnych misji. Systemy LMR są podstawowym narzędziem łączności w terenie i oferują funkcje niedostępne w komercyjnych sieciach bezprzewodowych. Sieć ruchomej łączności lądowej składa się z infrastruktury (nadajniki, odbiorniki, stacje bazowe), ze przełączników sieciowych, oraz z radiotelefonów przenośnych i przewoźnych. Zarówno duże służby ratownicze, zarządzające pracownikami w terenie podczas większych katastrof, jak i małe firmy przeprowadzające rutynowe działania, czerpią korzyści z prostej i taniej bezprzewodowej łączności LMR.

TETRA, najbardziej na świecie uznawana technologia cyfrowa w przemyśle radiokomunikacyjnym, udowodniła swoją silną pozycję w ciężkich czasach dla gospodarki jakimi był rok 2009.

Światowy kryzys ekonomiczny przyhamował rozwój tego typu sieci w latach 2008 i 2009. Jednak bodźce fiskalne ze strony rządów oraz zapotrzebowanie na tanią i sprawną łączność zredukowały skalę wywołanego szoku. Poprawa sytuacji w dużej mierze spowodowana jest wprowadzaniem na szeroką skalę udogodnień w postacji aplikacji łatwych w obsłudze, a także postępem technologicznym jakim są cyfrowe sieci radiowe usprawniające komunikację. Sieci bezpieczeństwa publicznego, o znaczeniu strategicznym, nie ucierpiały znacznie na redukcji poziomu finansowania. Jednak w przypadku przemysłu zauważono mniejszy popyt na rynku produkcyjnym i budowlanym. Zwalniająca gospodarka wywołała niewspółmiernie duży wpływ na transport i pozostałe gałęzie przemysłowe, co doprowadziło do redukcji etatów, poziomu działalności komercyjnej i nadwyżek podaży. To wszystko wpłynęło również na poziom zapotrzebowania na budowę nowych sieci radiowych jak i na modernizację już istniejących. Z kolei wysoka rotacja wśród pracowników zmniejsza zyski branży LMR, ponieważ mniej pracowników w terenie ma potrzebę korzystania z tych produktów.

Pomimo osłabienia spowodowanego kryzysem, rynek LMR zaczął odzyskiwać dynamikę i nie odnotowano na nim poważniejszych spadków sprzedaży i dochodów. Stało się tak głównie dlatego, że naturalny model ekonomiczny tego rynku wykracza poza chwilowe pogorszenia sytuacji gospodarczej. Firmy nie mogą wybierać drogi na skróty w przypadku systemów LMR, ponieważ spowodowałoby to niewspółmiernie wyższe koszty związane z utratą produktywności i wydajności.

Jak wynika z raportu, to Ameryka Północna dominuje w swoich udziałach w rynku LMR. TETRA, najbardziej na świecie uznawana technologia cyfrowa w przemyśle radiokomunikacyjnym, udowodniła swoją silną pozycję w ciężkich czasach dla gospodarki jakimi był rok 2009. Wraz z poprawą klimatu ekonomicznego i rozważanymi kontraktami na dużą skalę, światowe dostawy sprzętu pracującego w technologii TETRA będą dynamicznie wzrastały do roku 2017. Spowolnienie gospodarki, mordercza konkurencja oraz nasycenie rozwiniętych rynków pokazały jak ważną rolę odgrywa innowacja w sektorze radiokomunikacyjnym. Dodatkową presję nakłada pojawienie się na rynku tanich technologii cyfrowych, takich jak NXDN, DMR oraz dPMR.

Do poważnych graczy na światowym rynku radiokomunikacyjnym zalicza się między innymi takie firmy jak Axell Wireless Ltd, DAMM Cellular Systems A/S, Datron World Communications Inc, EADS NV- Cassidian, EF Johnson Technologies Inc, Harris Corporation, ICOM Inc, Kenwood USA Corporation, Motorola Inc, MIDLand Radio Corporation, PowerTrunk Inc, Raytheon JPS Communications Inc, RELM Wireless Corporation, Rohde & Schwarz GmbH & Co KG, Sepura Plc, Smartlink Radio Networks Inc, Tait Radio Communications Electronics Ltd oraz Thales Communications Inc.

Raport zatytułowany „Land Mobile Radio (LMR) Systems: A Global Strategic Business Report”, zaprezentowany przez Global Industry Analysts, Inc., opisuje szczegółowo trendy na rynku, a także problemy, siły napędowe, profile firm, powiązania, inwestycje oraz inne strategiczne zjawiska obecne w tym przemyśle. Jednosegmentowy raport ujawnia prognozy rynkowe (w milionach dolarów amerykańskich) dla regionów takich jak Ameryka Północna oraz Reszta Świata.

Źródło: http://www.prweb.com/releases/prwebland_mobile_radio_systems/LMR_systems/prweb8316254.htm

Więcej informacji o raporcie jest dostępnych na stronie:

http://www.strategyr.com/Land_Mobile_Radio_LMR_Systems_Market_Report.asp

Kilka słów o Global Industry Analysts, Inc.
Global-Industry-Analysts-Inc-logoGlobal Industry Analysts, Inc., (GIA) jest renomowanym instytutem zajmującym się publikacją wszelkiego rodzaju badań rynkowych. Instytut, który powstał w 1987 roku, jest uznawany w skali globalnej za największego wydawcę tego typu publikacji. Pracuje w nim ponad 800 osób na całym świecie. Rocznie publikuje on ponad 1200 pełnowymiarowych raportów. Dodatkowo, instytut wykonuje też tysiące różnego rodzaju analiz mniejszej wagi dotyczących wybranych gałęzi przemysłowych na całym świecie.

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń