Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Konferencje Producenci anten TETRA spokojni o swoją przyszłość

Producenci anten TETRA spokojni o swoją przyszłość

Panorama-antennas-TETRA-Event-2010-Poland-small.JPGProducenci anten byli ważnymi uczestnikami Światowego Kongresu TETRA 2011 w Budapeszcie. Ich produkty cieszyły się powodzeniem pomimo kryzysu. John Thomson, dyrektor ds. technicznych w firmie Panorama Antennas, oświadczył: „Mamy trochę więcej zleceń w Azji, ale ciągle daleko nam do tego, z czym spotykamy się w Europie. Tamtejszy rynek jest dla nas bardziej zrównoważony”.

Thomson, podobnie jak wielu pracowników branży bezpieczeństwa publicznego, uważa, że cena odgrywa bardzo ważną rolę dla klientów. „Rozwijamy produkty, które pozwalają ograniczyć koszta instalacji. Staramy się zmniejszyć ryzyko uszkodzeń przy instalacjach samochodowych i korzystamy z rozwiązań łatwych do zastosowania”.

Wysoki popyt

Firma posiada całą gamę produktów przystosowanych dla TETRY. Może więc dostosować się do każdego zamówienia. Według Johna Thomsona najwięcej zleceń pochodzi od sektorów bezpieczeństwa publicznego, transportu i przemysłu. Seria kolejowych anten TRNB firmy Panorama od lat cieszy się dużym powodzeniem. Są to anteny przeznaczone do intensywnej pracy, które spełniają szereg wymagań w dziedzinie wytrzymałości mechanicznej i kompatybilności elektromagnetycznej (EMC).

Anteny te pracują w zakresie 380MHz-430MHz. Istnieją też wersje na rynek azjatycki działające w paśmie 800MHz. Jeden z większych kontraktów producenta został uzyskany dzięki firmie Motorola. Dotyczył on dostawy 350 anten dla brazylijskich kopalni i ich pociągów.

Wyzwanie

Oto antena kombo dla systemów TETRA i GPS 350 MHz.W przyszłości Panorama zbuduje anteny pozwalające zaspokoić potrzeby w dziedzinie transmisji danych. Anteny te obsłużą zarówno GSM jak i 3G i WiFi. „Integracja TETRY z LTE oznacza, że będziemy musieli stworzyć anteny MIMO. Jest to spore wyzwanie, któremu staramy się obecnie stawić czoła”.

„Produkujemy też anteny LTR, ale potrzebujemy także wielofunkcyjnych. Otrzymujemy tego typu prośby z Niemiec. W Wielkiej Brytanii wykonujemy i dostarczamy anteny dla służb”.

Alan Spencer, kierownik ds. sprzedaży PMR w firmie Jaybeam należącej do konsorcjum Amphenol, oświadczył, że jego firma dobrze sobie radzi na rynku brytyjskim i francuskim. Chciałby jednak też zdobyć inne rynki europejskie. Jaybeam dominuje w Europie, ale chciałaby zdobyć też rynki bliskowschodnie i północnoafrykańskie.

Firma ta posiada w swojej ofercie całą gamę wytrzymałych anten dookólnych, Yagi, panelowych i kierunkowych pracujących w zakresie od 200MHz do 2200MHz. Promuje też wielopasmowe anteny, które są wytrzymałe i ekonomiczne dla klientów.

Spencer dodaje, że produkty przeznaczone do pracy wewnątrz pomieszczeń będą następnym celem firmy Jaybeam. „Musimy zwiększyć wewnętrzny zasięg. Musimy ubiec konkurencję. Wiemy już jak powinny wyglądać nasze wewnętrzne anteny, ale musimy współpracować z naszymi partnerami, żeby zrealizować poszukiwany produkt. Dobrze jest być pierwszymi na rynku, ale musimy mieć właściwy produkt”.

Kompleksowe rozwiązanie

Aby ograniczyć wydatki klientów Jaybeam proponuje kompleksowe rozwiązanie. Jak oświadczył Spencer, „W ofercie firmy Amphenol mamy anteny, kable i wtyczki. Jesteśmy w stanie zapewnić pełne rozwiązania. Jeśli ktoś zamawia wszystkie niezbędne elementy z oddzielnych źródeł oznacza to, że posiada on szeroką bazę dostawców. To z kolei może być przyczyną problemów natury logistycznej. Koszty rosną a czas płynie”.

Nowym graczem, który pojawił się na TETRA World Congress 2011, jest słowacki producent anten 2J. Posiada on bardzo szeroką ofertę.

Wypełnić lukę

Janette Jarvie, dyrektor generalny 2J, oświadczyła: „Naszym głównym celem jest sprzedaż anten na pasma od 800MHz do 6GHz. Mamy jednak też w naszej ofercie kilka anten do TETRY. Otrzymywaliśmy liczne pytanie w tej kwestii dlatego też zdecydowaliśmy się wziąć udział w TETRA World Congress. Dobrze jest reagować na potrzeby rynku. Jesteśmy w stanie wypełnić lukę pomiędzy liderami i najtańszą konkurencją”.

Firma 2J ma w swojej ofercie anteny do Telematic, GPS, GLONASS, GPRS, GSM i wielu innych zastosowań. Oferuje także przewody. Wszystko to ma na celu spełnienie potrzeb klienta. Firma ta tworzy też anteny na specjalne zamówienie (poniżej: wielokolorowe anteny TETRA)

Różnokolorowe antenny TETRA firmy 2J zaprezentowane podczas TETRA World Congress 2011

Jarvie dodaje: „We wszystkich dziedzinach liczą się teraz oszczędności. Jesteśmy w stanie dostarczyć produkty dobrej jakości po rozsądnej cenie. Kilka czynników takich jak umiejscowienie Słowacji w Europie, wykwalifikowani pracownicy, niezależność linii produkcyjnej (posiadamy własne maszyny) i nasza innowacyjność pomagają nam ograniczyć koszty i zagwarantować jakość produktu końcowego”.

Z kolei firma Skymasts Antennas mogła poszczycić się swoimi wydajnymi antenami panelowymi o niskim poziomie intermodulacji. Anteny te pokrywają zakres od 380MHz do 470MHz.

Anteny te mają elegancki i nowoczesny wygląd. Nadają się zarówno do pracy wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz dzięki ognioodpornej powłoce UV. Dostępne są w wielu kolorach i posiadają wiele typów mocowań.

Firma Procom pokazała na TETRA World Congress dwupasmową antenę przeznaczoną do pracy na nieprzewodzących powierzchniach. Jest to półfalowa antena typu ground plane obsługująca GPS i TETRĘ. Przeznaczona jest do pracy na powierzchniach wykonanych z włókna szklanego. W szczególności nadaje się do zastosowania m.in. na motocyklach i na pojazdach rolniczych.  Charakteryzuje się zyskiem 2dB, posiada niskoszumowy wzmacniacz do sygnału GPS i optymalny współczynnik SWR (ang. Standing Wave Ratio).

Foto: Antena firmy 2J w trakcie badań w specjalistycznej komorze bezodbiciowej.
2j-Antena-TETRA-w-trakcie-badan-w-komorze-bezodbiciowej.jpg

Procom ma w swojej ofercie także anteny przewidziane do pracy wewnątrz budynków, na które stale rośnie zapotrzebowanie.  Antena PCPI xHCP-DP/TETRA pokrywa cały zakres przewidziany dla TETRY (od 380MHz do 420MHz). Posiada polaryzację cyrkularną, która pozwala ograniczyć zjawisko sygnałów będących poza fazą. Antena ta nadaje się do pracy w środowiskach, w których znajduje się dużo żelaza i betonu. Albowiem tam najbardziej występuje zjawisko odbić sygnału. Podstawowym środowiskiem pracy tej anteny są statki, budynki i tunele.

Źródło: http://www.wireless-mag.com/

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Mauritius Metro wdraża sieć TETRA od Sepury

Firma Consort Digital, partner Sepury, wdrożył kompletny system radiokomunikacyjny TETRA na wyspie Mauritius.

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?
Pytania? Zadzwoń