Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Łącznościowa rewolucja w służbach – przegląd prasy

Łącznościowa rewolucja w służbach – przegląd prasy

Ostatnio w mediach pojawiło się wiele informacji prasowych o ambitnych planach rządu w sprawie wybudowania Ogólnokrajowego Systemu Łączności Radiowej (OCSŁR). Forsal.pl wskazuje, że w pierwszej kolejności MSW chce zbudować system na ścianie wschodniej.

„Polska jest jedynym europejskim krajem, który do tej pory nie posiada bezpiecznego, zintegrowanego kanału łączności dla wszystkich organów bezpieczeństwa i służb ratowniczych. Dzięki takiemu systemowi mogłyby one szybciej i efektywniej reagować na zagrożenia. Choć przez lata to się nie udawało, resort spraw wewnętrznych zamierza wznowić prace nad tym rozwiązaniem. Jedną z głównych motywacji jest obawa przed trudnościami w koordynowaniu służb w sytuacji eskalacji konfliktu ukraińskiego” – czytamy w serwisie.

Poruszane są też kwestie związane z brakiem kompatybilności istniejących systemów łączności poszczególnych służb. BOR posiada własny autonomiczny system radiowy. Policja korzysta nie z jednego, ale kilku systemów, zarówno analogowych, jak i cyfrowych różnych standardów (DMR, EDACS i TETRA).

– Skuteczny i niezawodny system łączności jest jednym z najważniejszych czynników przesądzających o skuteczności działania służb, które muszą dysponować sprawnym systemem komunikacji radiowej, umożliwiającym łączność w każdych warunkach, na dowolnym obszarze naszego kraju – mówi Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSW. Powstał już projekt zarządzenia Prezesa Rady Ministrów powołującego międzyresortowy zespół, który ma zająć się budową i funkcjonowaniem systemu. W jego skład wejdą m.in. przedstawiciele kilku resortów: Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, policji, straży pożarnej czy Biura Ochrony Rządu.

Z kolei TVP.info zauważa, że „Obecnie każda ze służb korzysta z własnego systemu. Dlatego muszą koordynować działania za pośrednictwem dyspozytorów.”

Źródło: forsal.pl, tvp.info

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń