Najlepsze źródło informacji w Polsce o branży TETRA !

Slider
Strona główna Aktualności Najnowsze Bawaria szykuje TETRĘ na szczyt G8

Bawaria szykuje TETRĘ na szczyt G8

Położony w alpejskiej dolinie bawarski zamek Elmau będzie miejscem, gdzie w przyszłym roku odbędzie się szczyt G8. Z tego powodu cały region Oberland stał się priorytetem w harmonogramie rozbudowy niemieckiej ogólnokrajowej sieci TETRA dla służb bezpieczeństwa publicznego, BOSNet.

Minister Spraw Wewnętrznych Bawarii Joachim Herrmann oraz Sekretarz Stanu Gerhard Eck poinformowali niedawno, że w Elmau zostanie wkrótce zainstalowana infrastruktura TETRA i będą oni zabiegać aby integracja systemu łączności radiowej została zakończona na długo przed rozpoczęciem szczytu G8. Jest to na tyle istotna kwestia, że rozbudowa sieci BOSNet w innych obszarach administracyjnych Bawarii: Górnej Frankonii, Górnym Palatynacie, Dolnej Bawarii oraz południowej Szwabii prawdopodobnie zostanie opóźniona o kilka miesięcy.

Górzysty teren tej części Niemiec będzie stanowić nie lada wyzwanie dla inżynierów odpowiedzialnych za budowę sieci radiokomunikacyjnej. Zdaniem grupy roboczej DigiNet, w Bawarii potrzeba aż 900 stacji bazowych TETRA, aby zapewnić rozsądne pokrycie sygnałem. Jednakże według ministra Herrmanna, 81 procent z nich zostało zainstalowanych i uruchomionych jeszcze przed końcem ubiegłego roku.

Nie wiadomo jeszcze ilu funkcjonariuszy policji i służb ratunkowych skorzysta z sieci TETRA podczas spotkania przedstawicieli ośmiu najbardziej rozwiniętych krajów świata. Można za to przytoczyć liczby z 2007 roku, kiedy to szczyt G8 w Heiligendamm zabezpieczało 17 tys. policjantów. W Bawarii nie będą potrzebne aż tak liczne siły porządkowe, gdyż dolinę w której stoi zamek Elmau znacznie łatwiej zabezpieczyć niż nadbałtycki kurort.

Źródło: www.tetra-applications.com Fot.: commons.wikimedia.org (na licencji CC BY-SA 3.0)

[]
1 Step 1
Dziękujemy za odwiedziny. Zapisz się na nasz Newsletter aby nie przegapić nowości:
Bardzo się cieszymy, bo robimy to właśnie dla Ciebie. Możemy powiadamiać Cię o nowościach na blogu. Żadnego spamu ani lania wody. Tylko najciekawsze artykuły z danego tygodnia.
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
- Sponsorowane -

AKTUALNOŚCI

Trzy chińskie miasta wdrażają łączność radiową TETRA Airbusa dla swoich linii metra

Trzy nowe chińskie miasta wdrażają bezpieczną łączność radiową TETRA firmy Airbusa dla swoich linii metra.

Stacja bazowa TETRA Hytera DIB-R5 przeszła próbę ogniową

Stacja bazowa systemu łączności TETRA firmy Hytera o nazwie DIB-R5 przeszła 90-minutową próbę ogniową

Czy PGE nadal będzie chciała inwestować w specjalny system łączności?

Czy nowy prezes PGE Wojciech Dąbrowski po audycie zdecyduje o zaprzestaniu rozwijania specjalnego systemu łączności radiowej dla energetyki LTE450, rozwijanego obecnie przez spółkę córkę PGE Systemy?

AIRBUS: Komunikacja hybrydowa na lotnisku w Dubaju – 3 ważne korzyści

Międzynarodowe lotnisko w Dubaju (DXB) jest najbardziej ruchliwym lotniskiem na świecie pod względem międzynarodowego ruchu pasażerskiego.
Pytania? Zadzwoń