Integracja systemów trankingowych i komórkowych - praca magisterska |
środa, 08 grudnia 2010 11:09 | |||
Dziękujemy autorom za podesłanie efektów swojej pracy oraz zgodę na publikację na tetraforum.pl
W niniejszej pracy po raz pierwszy w wykazie literatury pojawił się serwis tetraforum.pl co jest znaczną nobilitacją oraz wyróżnieniem dla twórców serwisu.
Wstęp. Celem pracy było porównanie możliwości systemów trankingowych oraz telefonii mobilnej i opracowanie projektu zintegrowanej sieci łączności bezprzewodowej. Idea połączenia systemów trankingowych i telefonii mobilnej pojawiła się kilkadziesiąt lat temu i sprawiła, że zaczęto rozważać możliwość korzystania z istniejących rozwiązań mobilnych. Ostatnie kilkanaście lat, to bardzo szybki rozwój telekomunikacji ruchomej, a co za tym idzie powstanie nowych możliwości integracji systemów. W czasie tym powstała idea zintegrowania systemów łączności, lecz projekt iDEN firmy Motorola nie rozpowszechnił się. Obecnie instytucje normalizacyjne TIA oraz ETSI prowadzą projekt MESA, mające na celu stworzenie systemu technologii mobilnych sieci szerokopasmowych dla sektora bezpieczeństwa publicznego działających w czasie katastrof. Z wielką nadzieją należy patrzeć także na wytyczne systemu LTE-Advanced, które zarysowują wymagania względem technologii LTE-A: przepustowość (1Gbps do abonenta i 500Mbps od abonenta); opóźnienia (zwłoki) - w płaszczyźnie sterowania: <50ms, w płaszczyźnie użytkownika 5-10ms; praca w różnych pasmach: 450-470MHz / 698-862MHz / 790-862MHz / 2.3-2.4GHz / 3.4-3.6GHz. Te wytyczne są dobrą podstawą do integracji systemów.
Czytaj całość:
Czytaj także pozostałe prace naukowe zamieszczone dotychczas na stronach naszego serwisu:
"Szybka transmisja danych w systemie TETRA" - praca magisterska Cyfrowe systemy trankingowe TETRA i P25 - analiza porównawcza "Trankingowe systemy łączności służbowej" - praca inżynierska ![]()
|